Lukáš Sirotný: Výstava bonsají Zahradního centra Pod kloboukem ve Valašském Meziříčí

Stejně jako v jihočeském Jindřichově Hradci, bonsaje se prezentovaly také na severu Moravy...
28.09.2021  přečteno: 312x,  kat.:bonsaje

Výstava zaštítěna společností Bonsai Moravia s exponáty od spřátelených bonsajistů z Valašska, celkem vystavovalo 8 autorů.

Zajímavostí je určitě fakt, že řada stromů byla vystavena v autorských miskách od celkem 3 více či méně aktivních keramiků z naší pracovní bonsajové skupiny - Kuby Malcharka, Tondy Machýčka a Martina Cigánika.

Celkem jsme se napoprvé rozhodli vystavit "kulatých" 50 stromů sem tam proložených menšími doplňkovými rostlinami pro osvěžení kompozic. Nesnažili jsme se (a ani v budoucnu to není v plánu) o japonizující pojetí prezentace, naopak nás příjemně potěšila možnost použít dřevěné bedýnky s patinou pro docílení rustikálnějšího vyznění.

Akce se dle našeho mínění napoprvé velmi vydařila, účast byla hojná a také jsme rádi, že jsme se potkali s řadou "utajených" bonsajistů z okolí, což byla i jedna z motivací pro uspořádání akce - propojit místní bonsajisty a třeba i rozšířit naši užší studijní skupinu.

Už nyní se těšíme na příští podzim s druhým ročníkem výstavy a doufáme, že se z této akce stane příjemná tradice, nové nápady pro uspořádání výstavního prostoru, dozajista rozšířený počet stromů i více místa pro prezentaci i prodej - to vše již za rok!

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2022 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů