Josef Valuch: ŠuTry 2020 nebudou!

Asi očekávaná, ale přesto smutná, zpráva k naší společné česko-slovenské výstavě...
11.10.2020  přečteno: 370x,  kat.:bonsaje

COVID-19 a Česko-slovenské bonsajové dny 2020

V souladu s aktuálními krizovými opatřeními vlády jsme byli nuceni zrušit konání akce v termínu 24. - 25. 10. 2020. V případě zlepšení situace jsme připraveni výstavu a doprovodný program uspořádat v upraveném rozsahu a náhradním termínu. Všechny změny budeme pravidelně avizovat na webových stránkách (www.bonsai-dnes.cz, www.cba-bonsai.cz, www.bonsai-sba.sk, www.bonsaimuseum.cz).

Děkujeme všem bosajistům za přihlášení a přípravu stromů i ostatním příznivcům bonsají, spolupracovníkům a partnerům za podporu a omlouváme se za případné komplikace, které vám zrušení říjnové akce způsobilo.

Podzimní akce 2020 v Bonsaimuseu Isabelia

Pro všechny příznivce bonsají připravujeme již tradiční prodejní akci se zajímavými slevami na rostliny, misky a příslušenství. Vzhledem ke složité situaci a průběžně aktualizovaným opatřením vlády jsme se rozhodli, že akce bude od 24. 10. do 6. 11. 2020 (včetně státního svátku 28. 10., mimo nedělí 25. 10. a 1. 11.), aby měli všichni dost prostoru a času na návštěvu u nás a výběr požadovaného zboží a my abychom se Vám mohli individuálně věnovat. V příštím týdnu očekáváme i kontejner nového zboží (misky, dráty apod.) z Číny, všeho budeme mít v dostatečném množství. Těšíme se na Vás, termín návštěvy si můžete předem domluvit telefonicky i mailem (Josef Valuch: 603 862 913, info@bonsaimuseum.cz).

POKUD SI CHCETE PŘIPOMENOUT AKCI Z LOŇSKÉHO ROKU 2019, TADY JE MALÉ OHLÉDNUTÍ:

Výstava 50 stromů vybraných představiteli České a Slovenské bonsajové asociace. Hodnocení vystavených bonsají provedl hlavní host setkání Salvatore Liporace.

Hlavní cenu získal Milan Karpíšek, cenu členů České bonsajové asociace pak René Lempel ze Slovenska.

 Majitel vitezneho stromu SuTry 2019, Milan Karpisek Majitel vitezneho stromu - hlasovani clenu Ceske Bonsajove Asociace

Velmi hojně navštívena byla komentovaná prohlídka této italské legendy. Salvatore si vybral pro posouzení a diskusi s pěstiteli několik stromů, které rozhodně nešetřil. Ale zároveň i chválil a ocenil práci jejich majitelů.

Ukázky tvarování jsou ze soboty, hlavního dne Česko - slovenských bonsajových dní...

Očekávaná byla v rámci sobotního programu přednáška Michala Budíka , který se věnoval symbolu bonsajové tvorby, borovicím.

Ke každé správné bonsajové akci patří galavečer, na němž promluvili kromě pořadatelů také starosta Starého Města Josef Bazala a hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.

Pár fotografií nakonec...

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2021 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů