výbor ČBA: Kongres EBA v Kroměříži nebude, nahradí ho národní výstava ČBA

Informace o tom, co se na naší bonsajové scéně děje....
18.05.2020  přečteno: 289x,  kat.:bonsaje

Ahoj přátelé, kamarádi, členové ČBA

Všichni víme, v jaké dnes žijeme době. V době pandemie, vládních omezení, restrikcí a nařízení, která omezují a velmi ovlivňují náš běžný život.
Mnohých z nás se tato situace dotýká pracovně, někteří to pociťujeme na svých zálibách, koníčcích či cestování.

My bonsajisté, co vím z reakcí okolí, máme díky vzniklé situaci více času na péči o své stromky, a to se pozitivně odráží na jejich růstu, vitalitě a prosperitě. Vzniklá situace nás ale ovlivňuje i negativně. Chybí nám ve větší míře kontakt s bonsajovými kolegy, skupinami a jak jste i zaznamenali na stránkách ČBA či bonsai-dnes, muselo být zrušeno i velké množství výstav, na které jsme se všichni těšili.

Rok 2020 měl být pro ČBA velmi významným rokem. Od výboru EBA nám bylo svěřeno pořádání celoevropské bonsajové výstavy EBA 2020, na kterou jsme se všichni ve spolupráci s výstavištěm Floria Kroměříž velmi intenzivně chystali a chtěli se Evropě a potažmo i světu ukázat v co nejlepším světle nejen jako organizátoři a hostitelé velké výstavy, ale i jako členská země EBA s velmi vyspělou bonsajovou kulturou a kvalitní členskou základnou.

Po jednáních s výborem EBA, výstavištěm Kroměříž a sledováním vývoje situace jsme došli k závěru, že EBA 2020 se v Česku bohužel pořádat nebude.

Dodnes nevíme, jestli budou otevřené hranice, aby mohli přijet bonsajisté z celé Evropy, demonstrátoři z celého světa, návštěvníci a další účastníci. A pořádat okleštěnou výstavu s tím, že bychom věděli, že nemohli přijet všichni, kteří to plánovali, nám nedává smysl.

Co nám ale smysl dává, je využít zablokovaný termín a nastavenou spolupráci s výstavištěm Floria Kroměříž a v domluveném termínu tj.25.-27.září uspořádat „alespoň“ naši XXIII. národní výstavu ČBA 2020.

Víme, že jste se všichni na evropskou výstavu těšili, hlásila se nám spousta dobrovolníků, pomocníků atd. Doufáme, že Vám stejné nadšení vydrží i pro naši národní výstavu.

Očekáváme, že poslední zářijový víkend se už budou moci lidé shromažďovat ve velkých počtech a i česká národní výstava přinese návštěvníkům a účastníkům nezapomenutelný zážitek, možnost setkání se, povídání a hlavně shlédnutí nádherné výstavy.

Moc se na vás všechny těšíme a věříme, že si národní výstavu po těch všech peripetiích posledních týdnů užijeme v plné parádě i se vším co ke společnému setkání patří.


Výbor ČBA

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů