redakce: Jak u vás dopadl letní řez borovic?

Teď už to nedoženete, ale pokud jste krátili nové výhony vašich borovic včas, měly by mít spoustu pupenů...
26.08.2019  přečteno: 464x,  kat.:bonsaje

Letní řez (někdo říká asi správněji střih) borovic má svá předem jasně daná pravidla a posouvání termínů s ohledem na to "až budu mít čas" moc nefunguje.

Jak u tvarovaných stromů (naše reportáž je z pěstebních ploch společnosti NIWAKI OLEŠNÁ), tak i u bonsají je to stejné, zde na velikosti nezáleží...

Červenec je samozřejmě s ohledem na průběh počasí ta správná doba, pak už záleží jen na tom, v jakém stavu stromy jsou a jak máte nahnojeno či nakondiciováno!

Pár fotografií z práce na tvarovaných stromech snad bude tím nejlepším návodem, jak na to...

  Letni rez se provadi vetsinou v cervenci a to je pekne horko  Vetevka borovice pred zasahem  Nuzkami pekne mezi jehlice, neni to nic sloziteho  Zhruba polovina vyhonu je ustrizena, dole se krati mene, v hornich partiich vice...  Vetevka po redukci zelene hmoty  Zkuseny pestitel vi, jak strihnout  Vetev borovice po zasahu  A jeste pohled zhora... Stav kracenych vetevek po 5 tydnech Borovice po letnim rezu jsou v srpnu pripravovany k prodeji... Prijdte se podivat!

Přijďte se na nás i borovice podívat!

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2021 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů