Karel Haupt: Reportáž z výstavy BK Skalka 2018

Zajímavé prostředí, krásné stromy a kvalitní doprovodný program. To vše jste mohli vidět na další prezentaci členů našeho klubu...
26.06.2018  přečteno: 567x,  kat.:bonsaje

Výstava Bonsai klubu Skalka v Lubné.

Ve dnech 16. - 17. 6. 2018 se v Lubné u Poličky konala tradiční výstava bonsají. Výstava proběhla v krásných prostorách barokního statku, který je zrekonstruován a využíván jako Penzion u Roušarů.

Letošní výstava proběhla pod patronací ČBA a setkání jejich členů kterých se za dva dny sešlo kolem čtyřiceti. Počasí nám přálo a tak návštěvníci odcházeli velmi spokojeni. Na výstavě mohli zhlédnout bonsaje od patnácti bonsajistů z celé ČR. Vystaveno bylo přes šedesát bonsají a z nich členové ČBA vybrali ,,Strom výstavy".

Toto ocenění získal těsně Juniperus Sabina Karla Haupta. Během výstavy probíhala také Bonsajová škola Milana Karpíška a Libora Slatinky. Ten divákům předvedl ukázku tvarování na krásném kousku Borovice lesní. Během výstavy probíhali za hojné účasti návštěvníků komentované prohlídky. Tohoto úkolu se úspěšně zhostily zkušení bonsajisté.

Své postřehy k vystaveným stromům postupně sdíleli Oldřich Kašpar, Luboš Šebek a Libor Slatinka. Na fotografiích je dobře vidět zájem návštěvníků i zápal s jakým pan Šebek komentuje jednotlivé stromy. Podle ohlasu jak bosajistů tak návštěvníků výstavy myslím že výstava měla slušnou úroveň a všem se moc líbila. Ke spokojenosti všech jistě přispělo i něco dobrého na zub.

Štrůdl paní domácí i grilovaná klobáska byla hezká tečka za příjemně stráveným dnem. Děkujeme manželům Pechancovým za propůjčení krásných prostor a za trpělivost kterou s námi měli. Naše poděkování patří také všem kteří nám s organizací výstavy pomohli . Bez nich bychom mohli tak krásnou výstavu pořádat jen těžko.

Poděkování patří také panu Michalovi Lehotskému který z výstavy pořídil fotodokumentaci. Rádi přidáme na bonsai-dnes.cz i další fotky vystavených stromů, budou v dalším pokračování reportáže z výstavy

Za bonsai klub Skalka Karel Haupt

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakty: redakce: Jan Stropnický, Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2019 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů