výbor ČBA: Nabídky akcí pro členy ČBA

Informace o aktivitách naší národní bonsajové asociace...
22.06.2018  přečteno: 440x,  kat.:bonsaje

Ahoj přátelé, kamarádi, členové ČBA,

sotva nám skončila jedna úspěšná akce pro členy ČBA, už pro vás chystáme a připravujeme několik dalších :-)

Jsme rádi, že se akce pro členy setkávají se stále větším ohlasem a zájmem všech našich členů. Víkendové setkání spojené s výstavou BK Skalka v Lubné, ukázku tvarování borovice Liborem Slatinkou vás navštívili přes čtyři desítky, což je vzhledem k současnému počtu členů více než 25% všech členů.

Většina z vás, kteří jste výstavu navštívili, jste se zapojili do hlasování o nejlepší/nejhezčí/nejvydařenější (nebo jak sami chcete) strom výstavy. V těsném souboji nakonec tuto cenu získal náš nový talent z loňské výstavy ČBA v Kroměříži - Karel Haupt se svou Juniperus sabina. Blahopřejeme a věříme, že se toto hlasování ujme i na dalších klubových/lokálních výstavách, které budou podporovány ČBA. Rádi bychom, kdyby se tyto vítězné stromy setkaly a prezentovaly na národní výstavě. Takže Karle, těšíme se na tvůj vítězný stromek v Děčíně.

Pojďme nyní k tomu, co vás, čeká v nejbližších měsících.

V termínu 5. července - 8. července 2018 (od 9 do 17 hod.) se můžete těšit na již 29. ročník výstavy bonsají a suiseki, kterou pořádá bonsai klub Libochovice na Vodním hradě v Budyni nad Ohří. Na této akci chystáme pro naše členy Den s ČBA, který se uskuteční hned první den výstavy tj. 5. července.

A na co se můžete v uvedený den těšit? Nejen na vystavené stromy, které jsou vždy na vysoké úrovni, ale také na komentovanou prohlídku výstavy, na ukázku tvarování největší osobnosti naší bonsajové scény a čestného prezidenta ČBA Vaška Nováka, která začne ve 13.00 hod. Celý den vám bude nejen Vašek Novák, ale také např.Libor Slatinka či současný prezident Ivan Macháček k dispozici. Můžete tak s nimi konzultovat, tvarovat a řešit nejen své stromky, které si můžete na den s ČBA dovézt, ale i záležitosti nebo nápady, které vás zajímají ohledně fungování, práce či budoucích vizí ČBA. Hlavně se také můžete těšit na své kamarády, přátele z řad členů ČBA. Jsme moc rádi, že naše akce napomáhají ke vzniku a udržování přátelských vztahů a kontaktů mezi našimi členy, což si zatím velmi pochvalujete.

Pokud by vám jako členům ČBA nevyšel termín 5. 8. 2018, můžete navštívit výstavu Libochovického bonsai klubu kterýkoli další den. Jako členové máte vždy vstup zdarma a v následujících dnech můžete shlédnout tyto ukázky tvarování: 6. července Vladimír Došek, 7. července Libor Slatinka, 8. července Karel Kalouš

Pokud i tak je pro vás Budyně nad Ohří daleko ale rádi by jste nějakou výstavu navštívili, máme pro vás další nabídku.

Ve dnech 6. - 8. července se Gymnáziu Ivana Olbrachta v Semilech budou konat „Dny asijského umění" . Součástí těchto dnů bude výstava bonsají pěstitelů z okolí, kteří mají nejedno ocenění nejen z české, ale i mezinárodní bonsajové scény, což již tradičně zaručuje vysokou kvalitu vystavených exponátů a tuto výstavu řadí mezi absolutní špičku českých klubových výstav. V sobotu od 14.00 hod se můžete těšit na ukázku tvarování zkušeného bonsajisty a vynikajících keramika Martina Ašembrennera.

Součástí dní asijského umění je i výstava členů České asociace suiseki. Kameny z tohoto regionu a hlavně z řeky Jizery jsou vysoce ceněny na národních i mezinárodních výstavách. V sobotním odpoledni vás touto výstavou provede ten nejpovolanější - Igor Bárta.

Součástí semilské akce je i přednáška o bambusech či ukázka a prodej tušové malby. Na tuto výstavu spolu s bohatým doprovodným programem máte jako členové ČBA vstup zdarma. Rádi bychom, aby jste i zde volily pro vás nejsympatičtější strom výstavy, který bude před uzavřením výstavy vyhlášen. Doufáme, že i s tímto stromem se pak všichni setkáme ve dnech 21. – 23. 9. 2018 na národní výstavě na zámku v Děčíně.

Určitě se máte na začátku prázdnin na co těšit a věříme, že si z nabídky výstav, které pro vás podporujeme vyberete.


S přáním krásných letních dní výbor ČBA

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 5     poslední: 26.07.18 13:30
    

  aktivity ČBA  Petr V.22.06.18 10:50
 > Re: aktivity ČBA  vladimír touš22.06.18 13:19
 >> Re: aktivity ČBA  vladimír touš23.06.18 07:50
  výstava Děčín  Milena26.07.18 13:27
  výstava Lubná  Milena26.07.18 13:30

  

Kontakty: redakce: Jan Stropnický, Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2019 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů