Marek Hekrle: Víkendová výstava bonsají v Nitře

Informace o mezinárodní akci našich slovenských přátel a kolegů...
25.04.2018  přečteno: 618x,  kat.:bonsaje

Výstava bonsají se konala 19. - 22. dubna v Nitře v rámci výstavy Gardenia. Autorem progresivně pojaté výstavy byl architekt Matej Jasenka, Bonsai centrum Žilina a Idea Bonsai.

Výstavní prostor byl rozdělen do několika částí. V první z nich mohli návštěvníci shlédnout cca 60 bonsají domácích pěstitelů, ale i bonsaje, které na výstavu zapůjčilo Bonsai museum Isabelia. Druhá část výstavy, do které diváky lákala pompézní červená brána, byla pojata jako aranžmá zahrady s japonskými prvky. Této části dominoval majestání tis obklopen zahradní scenérií. Třetí část výstavy byla vyhrazena ukázkám tvarování. Zahraniční scénu zastupoval Michael Tran z Německa, kterému asistoval Marek Hekrle. Michael Tran tvaroval krásnou borovici ze sbírky 100 borovic z Isabelia. Domácí slovenskou scénu zastupoval Michal Zbončák a Lubo Donoval, kteří tvarovali tis.

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů