Ivan Macháček: Červnová akce pro členy ČBA

Další setkání členů naší bonsajové asociace je připraveno...
20.04.2018  přečteno: 529x,  kat.:bonsaje

Ahoj, kolegové, kamarádi, členové ČBA,

po velkém úspěchu našeho prvního letošního setkání členů ČBA, které se setkalo s velikým zájmem a lednovou akci vás navštívilo více než padesát, plníme náš slib o častějším setkávání členů ČBA a tímto vás zveme na:

Setkání členů ČBA spojené s prohlídkou výstavy BK Skalka, ukázkou tvarování a výměnou či prodejem rostlinného materiálu

Setkání se bude konat dne 16. 6. 2018 v Lubné u Poličky v objektu Penzionu u Roušarů (www.penzion.lubna.cz/?utm_source=dopenzionu.cz&utm_medium=prezentace&utm_campaign=dopenzionu)

Oficiálně akce startuje úderem desáté, kdy se veřejnosti a členům ČBA otevírá výstava bonsai klubu Skalka a jeho přátel (www.bonsai-dnes.cz/show-article.php?cl=1517228157). Členové, kteří do konce května uhradili členský příspěvek pro rok 2018 mají vstup zdarma.

Dále pro členy chystáme komentované prohlídky výstavy. Výstavou nás postupně během dne provedou:

Oldřich Kašpar - dlouholetý bonsajista, majitel mnoha oceněných bonsají nejen na českých, ale i mezinárodních výstavách. Držitel několika ocenění Strom roku ČBA

Luboš Šebek - jeden z našich nejpečlivějších bonsajistů, úspěšný demonstrátor, milovník lovu yamadori a taktéž držitel mnoha českých i zahraničních ocenění i toho nejprestižnějšího - Strom roku ČBA

Libor Slatinka - v současné době jeden z nejpopulárnějších českých demonstrátorů, úspěšný český pěstitel bonsají a majitel mnoha českých i zahraničních ocenění

Bude zajímavé si poslechnout hodnocení a pohled na vystavené stromy z úst několika významných českých bonsajových osobností.

Do sobotního večera (17.00 hod.) mohou též členové ČBA hlasovat a vybrat na výstavě bonsai, která bude oceněna titulem: Strom výstavy podle členů ČBA. Věříme, že tato cena se bude dalších lokálních výstavách setkávat s čím dál větší popularitou.

Libor Slatinka si pro vás připravil i ukázku tvarování zajímavé yamadori borovice. Ta začne ve 14.00 hod a bude opět pro vás, členy ČBA, přístupná zdarma.

Po celou dobu setkání mohou členové ČBA ve vybraných prostorách penzionu u Roušarů nabízet své stromky, které mohou měnit s dalšími členy nebo je přes pořadatele (za symbolický poplatek) dále nabízet k prodeji všem návštěvníkům výstavy.

V těchto prostorách bude možné i diskutovat, případně mírně upravit váš rostlinný materiál pod dohledem někoho ze zkušených pěstitelů či průvodců výstavou.

V průběhu akce lze využít pohostinnosti pořadatelů, osvěžit se čepovaným pivem nebo místní, domácí klobáskou, kterou vám pořadatelé připraví na grilu. Rádi se s vámi v těchto prostorách potkáme a prohodíme nejen pár slov. Protože výstava pokračuje i v neděli a mnoho členů zůstává do dalšího dne je možnost využít i ubytování. Kdo budete mít zájem ubytování zajistit, volejte prosím předem na tel. číslo 603 149 022 - Karel Haupt.

S pozdravem a na setkání s vámi se těší

Výbor ČBA

P.S. možná změna průvodců výstavou či stromku na demo je vyhrazena

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů