redakce: Mapování šohinů v Čechách

Pojďte se spolu s námi zapojit do zajímavého a netradičního projektu...
01.04.2018  přečteno: 599x,  kat.:bonsaje

Co je a co není šohin a patří moje malé bonsaje do této kategorie? To je otázka, na kterou bychom rádi znali odpověď, ať již je jakákoliv!

To, že se šohiny nezadržitelně "valí" i k nám do Čech, dokládá nejen zvýšený zájem o tyto malé stromky na výstavách, ale také založení nové organizace Shohin/Mame klub CZ, kterou několik nadšenců nechalo spatřit světlo světa v dubnu minulého roku v Libčanech. Na první tématicky ucelenou výstavu navázal i náš magazín, který postupně přináší reportáže z praxe a sbírek jejích členů. Ohlasy na články jsou velmi dobré a řada lidí se hlásí s tím, že mají také takové stromky. A ptají se, zda o ně a jejich příběhy budeme mít v redakci zájem.

A tak se zrodil nápad zmapovat stav šohinů v Čechách. Stranou nemusejí zůstat ani slovenští pěstitelé, budou-li aktivní a prostřednictvím těchto stránek se do projektu zapojí.

    okrasná jabloň    borovice lesní

Jak by to mohlo fungovat?

Stejně jako čtenáře letošního jarního čísla magazínu Bonsaje a japonské zahrady, vyzýváme i návštěvníky těchto stránek, aby nám na adresu redakce@bonsai-dnes.cz zaslali fotografie svých šohinů a mame bonsají, pokud možno alespoň trochu kvalitní, nerozmazané. A přidat by k nim měly i základní informace (latinský a český název dřeviny, odhadované stáří, styl pěstování, popř. výrobce misky a také údaj o velikosti).

My pak z těchto stromů sestavíme galerii, kterou jako ucelený soubor bonsají umístíme na stránky tohoto informačního a zpravodajského serveru. A požádáme i některou z českých, popř. zahraničních šohinářských osobností, aby stromy ohodnotila. Tak co, jdete do toho?

Na vaše fotografie venkovních i pokojových šohinů se těší Jan Stropnický

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 3     poslední: 07.04.18 23:26
    

  Apríl, to asi není  Jaroslav Pišl02.04.18 11:36
  co to je shohin?...  ten kdo neví07.04.18 14:25
 > Re: co to je shohin?...  Strýček Google07.04.18 23:26

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů