Karel Vošahlík: Podzimní akce v Merklíně...

Reportáž ze zářijového semináře a další fotky z návštěvy japonského bonsajového mistra v Plzni.
28.10.2015  přečteno: 512x,  kat.:bonsaje

Podzimní setkání

Na tradiční akci, která by se dala charakterizovat jako velká společná dílna, přišlo během víkendu 3 a 4. září na 120 pěstitelů bonsají a sběratelů suiseki, popř. příznivců tohoto starobylého asijského umění. V zámeckém atriu jsme se rozloučili se zesnulým kamarádem a vzácným člověkem, bonsajistou Waldou Wolfem.

Všichni účastníci si užívali podzimního sluníčka, tvarování bonsají, možností nákupu různých potřeb i navázání nových přátelství.
Za pomoc při vedení bonsajových dílen a dílen pro sběratele suiseki děkujeme Milošovi Kopsovi, Martinovi Ašenbrennerovi, Luboši Šebkovi, Jardovi Dlabáčkovi a Vencovi Stropkovi, kteří úpravy stromů vedli.

Návštěva přátel z japonského města Takasaki

V pátek 2.října jsme měli možnost být aktivními účastníky bonsajové dílny, kterou vedl japonský bonsajový mistr Masaaki Shimado.
Po krátkém seznámení s místem konání a rostlinami účastníků workshopu, vysvětlil pan Shimado každému pěstiteli možnosti tvarování doneseného stromů, pomohl mu dát základní tvar a navrhl postup dalšího pěstování. Všichni obdivovali umění a obrovskou skromnost pana Shimada i jeho ženy. Oba hosté byli naopak překvapeni znalostmi a zručností všech účastníků, které chválili.

V závěru společné dílny dostal každý s účastníků od mistra dárek. Na sobotu jsme pro manžele Shimado připravili celodenní výlet, který byl zaměřen na poznávání našeho kraje a místních pěstitelů. Navštívili jsme zahradu J. Frauze, Kazaji zahradu a zámek v Merklíně, kde hosty přivítala starostka J. Nováková. Další návštěva proběhla v zahradě J. Glasera a J. Chodory, který se mohl pochlubit jezírkem s nádhernými japonskými kapry Koi.

Sobotní výlet byl podle vyjádření našich vzácných japonských hostů vrcholem celé návštěvy v České republice. Velké poděkování a obdiv patří mino organizátorů také M. Skálové, která celou akci tlumočila. Děkujeme všem za krásný zážitek.

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů