redakce: Připravujeme bonsajový adresář

Informace pro ty, kteří chtějí být na naší, popř. i evropské scéně vidět...
21.09.2015  přečteno: 344x,  kat.:bonsaje

Kde je kolem Kolína místo, kam bychom mohli jezdit za nákupy? Je v Praze vůbec nějaký slušný obchod s bonsajemi a potřebami pro pěstitele, kde by se daly sehnat větší misky za rozumnou cenu? Nejsou v blízkosti Kadaně nějací sběratelé suiseki, se kterými bychom si mohli vyměňovat zkušenosti, kameny a nebo se scházet za účelem konzultace při zhotovování dai? Nevíte o někom, kdo by mi v Chrudimi pomohl opravit jezírko, které již tři roky pořád pomalu ale jistě teče?

 Z adresáře byste se třeba mohli dozvědět to, kde se nachází vyobrazená zahrada a zda se do ní můžete podívat...

To je jen několik málo naprosto konkrétních dotazů, které se za poslední dobu shromáždily v mém telefonu nebo mailu a na které jsem se snažil zodpovědně najít odpověď. Z Kolína není daleko do Libčan, v Praze je zatím jen paní Klimentová, ale po delší odmlce se na bonsajovou scénu vrací Miloš Kopsa z Chuchle, o sběratelích suiseki kolem Kadaně mi není nic známo, ale spojení na Karla Chramostu, presidenta libochovického bonsai klubu se dá najít na internetu a jezírko v Chrudimi by mohl pomoci opravit pan Adámek nebo pan Tomeš ze společnosti Star-fish Pardubice.

Dotazů přibývá, evidence hlavně menších firem a jednotlivců, kteří mohou někomu předat radu, popř. pomoci, je nedostatečná, a tak si myslím, že je načase zkusit vytvořit adresář zájemců o pěstování bonsají, umění kamenů suiseki, chov kaprů Koi, stavitelů japonských zahrad a milovníků zahradních jezírek ať již koupacích, nebo okrasných.

Přemýšlejte co jste schopni ostatním nabídnout - nemusí to být jen nákup nebo prodej. Možnost zajít na poklidnou debatu o bonsajích k někomu na jeho zahradu se cení také. Prostě dejme o sobě vědět…

Máte-li o zápis do nově vznikajícího adresáře zájem, prosím, kontaktujte nás na mailu redakce@bonsai-dnes.cz

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 6     poslední: 23.09.15 10:44
    

  Dobrý nápad  Pro jistotu anonym21.09.15 14:31
  A budu tam také,  Homola21.09.15 18:54
 > Re: A budu tam také,  RomanH22.09.15 09:24
 >> Re: A budu tam také,  Homola23.09.15 08:52
 >>> Re: A budu tam také,  RomanH23.09.15 10:04
 >>>> Re: A budu tam také,  Homola23.09.15 10:44

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů