Jindřich Zevl: Japonská kaligrafie a ikebana - výstava v jihočeském Velešíně

Informace hlavně pro jihočeské milovníky japonské kultury...
27.08.2015  přečteno: 345x,  kat.:ostatní

Od 5. září budou moci návštěvníci již podruhé v České republice vidět Japonskou kaligrafii a Ikebanu od umělkyně Adriany Craig - Rayjaku z Tokya.

Výstavu pořádá Josef "Pepíno" Balek, a Volné sdružení umělců jižních Čech, ve spolupráci s KIC města Velešín. Čestnou záštitu nad výstavou udělilo Velvyslanectví Japonska v ČR, a senátor Ing. Tomáš Jirsa.

Vystavující je českobudějovická rodačka, která žije již sedmnáct let v Japonsku, kam se také provdala. Japonská kultura ji učarovala natolik, že začala různé obory studovat – kaligrafii, kimono, čajový obřad, ikebanu, malování na porcelán, ale také bojové umění iaido.

Úspěšně složila všechny stupně tamních státnic, a v iaidu se stala národním šampiónem Japonska ve 4. danu. Poté složila zkoušky i z 5. danu. V Japonsku se účastní prestižních výstav a soutěží, na kterých průběžně sklízí úspěchy. Na celo-japonské soutěži kaligrafie se v roce 2009 umístila na druhém místě a zazářila i v soutěži mis kimona v oboru zaměřeném na nejvkusnější styl.

V roce 2015 se zúčastnila celo-japonské soutěže v kaligrafii 37th Annual Senjimon Competition, kde se umístila mezi třemi nejlepšími.

Ukázky z přípravy akce najdete na stránce pořadatele

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakty: redakce: Jan Stropnický, Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2018 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů