Jiří Jašek: Bonsai Cup Junior 2014

Nejen dospělí demonstrátoři mají svou soutěž zručnosti :)
09.07.2014  přečteno: 387x,  kat.:bonsaje

Za 12 let se v bonsajovém světě ve Velké Bíteši událo mnohé. Nyní se bonsajové dění přesunulo do své 13. sezóny a má čím se chlubit.

V sobotu 14. června zdi ZUŠ hostily první, celorepublikovou, soutěž ve tvarování bonsají pro mládež – Bonsai Cup Junior. Historického prvního ročníku se účastnilo 15 soutěžících, z nichž nejstarší bonsajistce bylo 14 let a nejmladšímu tvarujícímu jen 4 roky. Spektrum soutěžících tvořily vlastně tři tábory. Děti navštěvující bonsajový kroužek ve Velké Bíteši, v Brně v Lužánkách a ve Lhotkách u Velkého Meziříčí.

  Pohled do prostor, kde se soutěž konala  Stupně výtězů  Pořadatelský tým

Po zahájení si děti vylosovaly Zlatici zelenou, na jejíž tvarování měly dvě hodiny. Nejlépe se tohoto úkolu zhostila Jana Boušková (rostlina č. 3) s 328 body z celkových 370. Na druhém místě se umístila Gabriela Homolová (rostlina č. 10) s 312 body a bronzové místo s počtem bodů 303 obsadil Dominik Sýkora (rostlina č. 15), který získal i cenu diváků.

Součástí soutěže bylo i několik teoretických otázek, které velkou měrou zamíchaly s celkovým pořadím.

Fotografie najdete na našich stránkách

Děkujeme všem za účast a na příštím ročníku se těšíme na viděnou.

Za Bonsajisty Brněnska a Bítešska Jiří Jašek.

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů