Táňa a Karel Šerákovi: Ohlédnutí za víkendem 7. a 8.června 2014

Reportáž z uplynulých volných dnů...
10.06.2014  přečteno: 758x,  kat.:bonsaje

Letní den, kdy ve stínu je minimálně 30° C, nás jisto jistě vybízí k lenošení doplněné vyšším přísunem studených tekutin. Uplynulý víkend však byl jiný.

Zúčastnili jsme se s Táňou vernisáže výstavy bonsají v zahradě rodiny Zimandlových. Skvělá atmosféra, spousta přátel a úžasných lidí, kterým minimálně umění bonsají dělá dobře. A věřte, Martin Zimandl připravil skvělou výstavu, hodnou shlédnutí. Nejvíce mne potěšilo, že jsme měli společně možnost zavzpomínat na Jirku Přibyla….

Inspirováni výtečně připravenou (sestřiženou) zahradou a možnosti účasti semináře k tvarování bonsají s Jendou Bučilem a dalšími kamarády z Jihlavy jsme po dvou hodinách zvolili s Táňou a s Tomášem Homolou návrat do našeho neplachovského statku.

Abychom nezůstali pozadu s údržbou naší zahrady, když jsme zhlédli zahradu Zimandlových, tak i v Neplachově jsme si nadělili malý seminář na střihání bonsají a rostlin v zahradě statku. No posuďte sami, zda se daří. Mimo jiné, je to právě 3 roky, kdy jsme naší zahradu založili. Tedy malé výročí oslavené prací.

Přeji nám všem více takových akcí a potkávání se s přáteli, jenž nás obohacují. Važme si toho, dokud to jde...

Karel Šerák
www.serak-suiseki.com/na-statku.html

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů