Tomáš Homola: Lednové setkání sběratelů a příznivců umění suiseki v BC Libčany

Bonsai centrum Libčany a Česká asociace suiseki zvou všechny zájemce o toto umění na tradiční lednové setkání sběratelů a přátel suiseki v neděli 12. 1. 2014
04.01.2014  přečteno: 489x,  kat.:suiseki

Setkání se uskuteční na obvyklém místě, ve čtvrté lodi skleníku libčanského bonsai centra, v neděli, dne 12.1.2014, mimořádně již od 10.00 hod.

Hlavním bodem setkání bude unikátní seminář, týkající se aranžování suiseki na suibanech (keramických, zevnitř glazovaných nízkých miskách bez drenážních otvorů).

Garanty a lektory semináře jsou přední osobnosti české suiseki scény - mistři bonsajové a suiseki keramiky ak. mal. Vlaďka Kuřátková, ak. mal. Milan Klika, prezident ČAS a průkopník umění suiseki v ČR Karel Šerák a prezident ESA Ing. Igor Bárta. Seminář bude sestávat z praktických ukázek prezentací krajinných kamenů na suibanech, doplněných teoretickými znalostmi, poznatky a zkušenostmi přednášejících.

Předběžně byla s oběma keramiky domluvena i možnost zakoupení suibanů z jejich dílny, vzhledem k okolnostem to ale ve chvíli vkládání pozvánky na akci nemohu garantovat. Detaily budu vědět v pondělí, 6.1.2014. Využijte tedy po tomto datu níže uvedeného kontaktu, máte-li předběžný zájem o zakoupení suibanů od mezinárodně úspěšných autorů.

Na setkání sběratelů proběhne rovněž losování kamenů pro letošní ročník oblíbené soutěže ve tvorbě podložek daiza - Suiseki Cupu 2014. Pro tento ročník budou k dispozici soutěžícím kameny z brněnska, poskytnuté známým popularizátorem bonsajistiky a porotcem soutěže Bonsai Cup, panem Daliborem Pavlarem. Finále soutěže proběhne jako obvykle v říjnu. Využijte možnosti změřit vaše tvůrčí síly s ostatními autory podložek a získat do sbírky suiseki zajímavý přírůstek!

V rámci setkání sběratelů také vystoupí pánové Šerák a Bárta. Informovat budou především o chystaných akcích, lokálních, národních a mezinárodních výstavách suiseki. Rovněž budou upřesněny termíny a témata dalších letošních setkání "kamenářů" v BC Libčany, především únorového semináře tvorby "lotosových" podložek pod vedením pana Jana Veselého.

Celá akce je přístupná všem zájemcům, počet účastníků je omezen kapacitou 4. lodi skleníku.

Těšíme se na setkání s vámi!

T.Homola, 608 819 582, homola@ef.jcu.cz

Obrazové materiály pozvánky poskytli:
www.bonsaicentrum.cz
serak-suiseki.com

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 2     poslední: 09.01.14 11:47
    

  Suibany  Jarda Dlabáček08.01.14 20:36
 > Re: Suibany  Homola09.01.14 11:47

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů