Václav Wiesner: Velká událost v japonské zahradě v Troji - Madeleine Albrightová vysazovala borovici

Reportáž z ojedinělé akce v Pražské botanické zahradě...
27.10.2012  přečteno: 681x,  kat.:zahradní tvorba

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji zahájila v roce 2009 projekt Kořeny osobností. Slavné osobnosti vysazují do japonské zahrady stromy, například Václav Havel, Miloš Forman, Věra Čáslavská, Ludvík Vaculík a další celkem víc jak padesát významných osobností.

Dne 25. října 2012 se dostalo Botanické a japonské zahradě v Troji mimořádné cti. Světová mimořádná osobnost Madeleine Albrightová se stala kmotrou stromu a vysadila do japonské zahrady královnu stromů v japonských zahradách, borovici Pinus thunbergii, strom se stal dominantou zahrady.

Pani Albrightová ve svém projevu řekla, že se bude při každé návštěvě Česka do japonské zahrady v Troji ráda vracet. Jak známo japonská zahrada je stále nedokončené magické, výtvarné, umělecké dílo, pani ředitelka Botanické zahrady Věra Bidlová velmi dbá na to, aby japonská zahrada neustále vzkvétala.

Text a foto: Václav Wiesner, prezident Sekce bonsají a zahrad Česko-japonské společnosti

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2021 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů