Milena Hrtusová, www.kameny.cz: Milovníci fontán míří do Valašského Meziříčí

Jedinečnou možnost spatřit na šedesát unikátních kamenných fontán v akci mají návštěvníci Valašského Meziříčí do konce letošního října. Nabízí je výstaviště v areálu prodejny Kameny.cz na výjezdu k Hranicím, za červenou Benzinou.
27.09.2012  přečteno: 515x,  kat.:zahradní tvorba

Krásu fontán umocňuje tisíciletá energie, již v sobě nashromáždil kámen, a uklidňující působení vodního živlu. Vše předávají svému okolí, a tím fascinují lidi už od pradávna.

I dnes je posezení u fontány, podobně jako pod letitými stromy, velmi oblíbené. Zvuk vody, která se přes ně přelévá, přináší odpočinek a načerpání nových sil. Tyto krásné a zároveň funkční artefakty přitahují pozornost, baví, osvěžují a v každém vnímavém člověku vyvolávají pozitivní emoce.

Kdysi bývaly fontány a vodotrysky výsadou králů a bohaté šlechty. Později se uplatnily v architektuře, umění a sochařství. Známé jsou fontány v zahradách zámku Versailles u Paříže nebo Fontana di Trevi v Římě.

Kamenná fontána vévodí zahradě i obýváku. Právě proto, že je lidem s kamennými fontánami tak dobře, volí je tvůrci okrasných zahrad často jako jejich dominantu. Rovněž interiéroví návrháři se nechali inspirovat a malé fontánky tak díky nim obohacují život i v místnostech bytů a domů.

Fontány, soustředěné na valašskomeziříčské prodejní výstavě, jsou vyrobeny výhradně z přírodních kamenů – žuly, pískovce, onyxu či mramoru. Fungují úsporně, na základě malého čerpadla, které k nim přivádí vodu z nádoby. Zájemci o koupi ho teď navíc získají k fontáně zdarma.

V Indii, Malajsii a Číně, odkud kamenné fontány na Valašsko doputovaly, mezitím značně vzrostla jejich cena. Je tedy opravdu dobré využít k jejich výběru tento podzim. Při tom se vyplatí dát na první dojem – navázat s konkrétní fontánou pomyslný vztah, předat si energii. Personál prodejny Kameny.cz návštěvníkům vždy rád technicky pomůže a poradí.

Ať už si kamennou fontánu vysníte pro svou zahradu, do které se v dnešní uspěchané době uchylujete k odpočinku, nebo třeba jako dárek pro blízké, věřte, že vždy "rozzáří oči, potěší srdce a přetrvá věky."

Společnost Kameny.cz ve Valašském Meziříčí má ve svém širokém sortimentu okrasné kameny, solitéry a kamenné výrobky z celého světa.

Skutečný klenot pro Vaši zahradu představují solitérní kameny. Na příjezdové cesty, chodníky, opěrné zídky, sokly domů, obklady plotů či dlažbu terasy se používají funkční přírodní kameny z nabídky firmy. Barevné valouny, valounky, drtě, kačírky, nejrůznější mořské kameny a korály jsou určeny na okrasu. Sortiment prodejny doplňují kamenné mostky, dekorace (například sova, kočka, slon), přírodní květináče a japonské lampy.

Současným trendem je prožívání volného času na zahradě u domu. Ne však úmornou prací na záhonech, nýbrž relaxací na terase, v pergole či u bazénu. Nic neumocní Váš požitek více než krásně upravená zahrada, která nevyžaduje přílišnou péči. Jednoduchou kombinací dřevin, travin a přírodního kamene můžete zahradu upravit tak, aby Vám pokaždé přinesla potěšení, klid k odpočinku a načerpání nové energie.

Všechno zboží prezentované na www.kameny.cz je za ceny včetně DPH a skladem. Pokud navštívíte naši prodejnu, budete mít možnost vybrat si ze široké nabídky kvalitních funkčních i okrasných kamenů. Můžete také počítat se službami, které nabízíme. Patří mezi ně zejména doprava, realizace a poradenství při pokládce obkladů, dlažeb a stavbě zídek.

Na vaši návštěvu se těší:
Milena Hrtusová, Kameny.cz
757 01 Bynina 195, Valašské Meziříč,
korespondenční adresa: Husova 1130
www.kameny.cz
kameny@kameny.cz
mobil: 602 970 407

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 1     poslední: 27.09.12 21:14
    

  Dotaz na sortiment  Homola27.09.12 21:14

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2021 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů