redakce: Bonsajový seminář v Českých Budějovicích

Historicky první společná dílna v jihočeské pobočce libčanského bonsai centra se konala v sobotu 15. září...
16.09.2012  přečteno: 679x,  kat.:bonsaje

Na worshopu, který vedl Jaroslav Pišl, se sešlo v Českých Budějovicích několik desítek zájemců o bonsaje, kteří si donesli, nebo na místě zakoupili, spoustu zajímavého materiálu.

Pod dohledem zkušeného demonstrátora si mnozí stromy natvarovali sami, jiní se naopak učili pohledem na mistra, který v krátké době vtiskl dřevinám novou podobu, jež si pak majitelé sami doladili...

O všechny bylo postaráno stejně jako jsme tomu zvyklí v Libčanech a poděkování patří také paní Zimandlové, která napekla vynikající tvarohové koláčky a jablečný závin.

Ale zpět k bonsajím. Atmosféra byla ryze pracovní, což je vidět i z přiložených fotografií:

 Účastníky semináře uvítal šéf libčanské pobočky v Č. Budějovicích Martin Zimandl Pak se již ujal nejen slova, ale i rostlin, Jaroslav Pišl a společná dílna nabrala obrátky... Jako první ukázal J. Pišl základní tvarování mladé borovičky, kterou si následně její majitelka sama doupravila... Zásadní změna vysokého stromu na kaskádu Štěpánka Címlová začíná tvarovat... Štěpánka Címlová na konci základní proměny borovičky Václav Míčka se svou borovicí David Plouhar Jiří Címl s břízou Jana Václavková s netradičním mladým zlatým deštěm Tomáš Homola a pokojový Juniperus paní Martinovská s cypříškem Pavel Lancinger s velice nadějnou borovicí Jakub Martinovský a jeho borovička Radek Štěpán taktéž s borovicí Ladislav Mareš s modřínem Honza Sýkora a základ budoucí lipové bonsaje Václav Míčka se základní podobou piniové borovice Vl. Podhradská s čarověníkem smrku Sandra Jiří Zedník a Vl. Podhradská po práci na borovici Jakub Martinovský s jalovcem Alena Romonová a její malý cypříšek Habr Martina Zimandla s fantastickými náběhy se tvaroval jako poslední Výsledný tvar s tažnými výhony, které zajistí sílení kosterních větví Momentky z tvarování... Redaktorka týdeníku Budějovicko v rozhovoru s pořadatelem Martinem Zimandlem Odměna pro fotografa - vynikající koláčky a štrůdl z kuchyně paní Zimandlové... Nashledanou na jarní dílně v roce 2013...

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 6     poslední: 18.09.12 08:56
    

  Páni taková paráda a já o tom ...  Petr L.16.09.12 20:10
 > Re: Páni taková paráda a já o tom ...  Hugo V. N.17.09.12 08:11
  redakce!  homola16.09.12 20:48
  Pěkné pokoukání, je vidět že i...  Ludmila Plásková17.09.12 07:51
  výstavy bonsají v Českých Budějovicích  Jaroslav Pišl17.09.12 19:02
  Poděkování  Podhradská18.09.12 08:56

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů