redakce: Kamenosochař Libor Kácha a umělecký kovář David Meloun se představují...

Tradiční i kreativní prvky do zahrad budovaných v japonském stylu vám nabízí dvojice umělců, kteří pracují s kamenem i kovem
14.09.2011  přečteno: 556x,  kat.:zahradní tvorba

METAL-STONE-DESIGN.CZ, kamenosochař Libor Kácha a umělecký kovář David Meloun

Velmi úzce spolupracujeme již řadu let. Naším společným jmenovatelem je zejména volná tvorba, ale velmi rádi se věnujeme i výrobě doplňků do japonských zahrad jejichž jsme oba velcí obdivovatelé. Převládá zejména výroba kamenných luceren. Předlohy pro ně vždy pečlivě vybíráme, ověřujeme a konzultujeme se zákazníkem jelikož jak známo každá lucerna má v zahradě své specifické místo.

Jako materiál pro výrobu volíme výhradně pískovec (Hořice, Mšenné Lázně). Důvod pro volbu tohoto druhu kamene je prostý, jelikož se jedná o kámen tuzemský je stovkami let ověřeno, že velmi dobře odolává zdejším povětrnostním vlivům. Druhým, neméně důležitým důvodem pro jeho výběr je v japonských zahradách tolik žádoucí patina. Té je možno na pískovci za určitých podmínek (vlhké a stinné místo) dosáhnout během relativně velmi krátké doby. Skutečně, pokud je lucerna umístěna na stinném a vlhkém místě, mužeme očekávat dle našich zkušeností patinu již během 2 až 3 let, čehož se u tvrdých materiálů jako je například žula dosahuje velmi obtížně, jelikož žula je jak známo materiál, který nedokáže absorbovat zdaleka tolik vlhkosti jako právě pískovec.

andělDavid Meloun při práci...čínský drakkotojiLibor Kácha při práci...rankeiyukimi na výstavě

Lze bez nadsázky říci, že můžeme nabídnout všechny druhy luceren bez jakéhokoliv omezení. Všechny lucerny či ostatní výrobky lze bez nejmenších problémů přizpůsobit požadavkům zákazníka ať už co se týče velikosti nebo zdobných prvků a povrchové úpravy. To je i jeden z důvodů, proč lucerny nejsou vyráběny tzv. na sklad, ale vždy jde o unikátní provedení. Všechny lucerny jsou vyráběny poze ručně se značným důrazem na čistotu provedení. Jednoduché zámky zajišťují pevné spojení jednotlivých dílů a jejich celkovou stabilitu. Osvětlení luceren doporučujeme řešit obyčejnou svíčkou vhodné velikosti, ale je pochopitelně možno připravit otvory pro případnou el. instalaci, kterou jsme schopni zajistit, přesto, že my sami takové úpravy nedoporučujeme.

Kromě luceren je možno vyrobit rovněž studánky cukubai, pítka, kamenné mostky, lavice, ale i sochy jako jsou draci, budhové, komainu apod.

V současné době bychom nabídli opravdovým fajnšmekrům kované branky a brány do japonských zahrad. Jejich design je vždy originální a neopakovatelný a jsou na něm na první pohled patrny prvky spojené s japonskými zahradami tak aby do okolí beze zbytku zapadaly.

Vzhledem ke značné hmotnosti a požadavkům na opatrnost při kompletaci našich výrobků zajišťujeme vlastní transport. Při této příležitosti zpravidla asistujeme při samotné instalaci na požadované místo, které má většinou zákazník již předem velmi pečlivě promyšleno.

Do budoucna věříme, že se s našimi výrobky budete setkávat stále častěji a že zákazníci ocení nejvyšší kvalitu zpracování.

Libor Kácha a David Meloun, www.metal-stone-design.cz

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 3     poslední: 14.09.11 20:54
    

  Drak je parádní!  homola14.09.11 08:22
  nádherné  m kolacia14.09.11 20:54
  nádherné  m kolacia14.09.11 20:54

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2021 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů