redakce: Návštěva z Nirasaki na Olešku

Vzácnou návštěvu z Japonska uvítal ve své zahradě vybudované v japonském stylu Václav Wiesner - prezident Sekce bonsají a zahrad Česko-japonské společnosti...
16.08.2011  přečteno: 493x,  kat.:zahradní tvorba

V lednu letošního roku byla uzavřena smlouva o čtyřleté spolupráci mezi obcí Měchenice a japonským městem Nirasaki. Devítičlená delegace vedená starostou města Nirasaki panem Koumei Yokouchi a předsedou Japonsko-české společnosti v Nirasaki panem Motegi navštívila v létě ČR.

Po bohatém programu prohlídce Prahy, Českého Krumlova, přijetí na Velvyslanectví Japonska v Praze, navštívila delegace i zahrady v japonském stylu na Olešku. Dá se říci, že obec Měchenice je součástí japonských zahrad na Olešku, protože ze zahrady je vyhlídka na celé Měchenice. Tak zvaná vypůjčená kultovní krajina za soutokem Sázavy s Vltavou s posázavským pacifikem, skalami, nevyhlášenou přírodní rezervací a bytostmi kami zhodnocuje japonské zahrady na Olešku.

Součástí delegace byla i prezidentka Japonsko-české společnosti z Tokya paní Setsuko Ohtaka spolu s výkonou ředitelkou této společnosti paní Yukiko Murata. Japonští hosté byli ubytováni v rodinách občanů Měchenic. Společné foto v bráně "Zahrady nad řekou" Bohuslav Čadil.

Společné foto

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2021 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů