V. Wiesner: Pozvánka k P. Notterovi

Jako malou pozvánku na chystaný zájezd do Švýcarska přinášíme pár obrázků z království P. Nottera...
01.05.2011  přečteno: 553x,  kat.:bonsaje

O Velikonocích jsem navštívil pohádkové království Piuse Nottera ve Švýcarsku, jezdím tam víc jak dvacet let a pokaždé jsem překvapen něčím novým.

Jak se říká je lepší jednou vidět než několikrát slyšet. Mohu proto rozhodně doporučit zájezd do Švýcarska který pořádá Cestovní agentura J. Stropnického. Pius Notter vás přivítá ve Wegisu kde u luxusního hotelu u břehu jezera je moderní japonská zahrada. Následovat bude prohlídka Lucernu, jezera, starých památek.

Nebude chybět ani návštěva zahradnictví Schwitter, u nás se už dá lecos koupit, ale budete žasnout nad bohatstvím sortimentu, můžete si nakoupit, do autobusu se toho hodně vejde.

Druhý den je na programu Boswil, několik domů rodiny Notterových, většinou historických, specielní zahradnicví, muzeum bonsají, suiseki, keramiky (bonsai misek) a unikátní sbírka minerálů.

Pověstná bonsajová zahrada se dvěma jezírky s Koi, někteří mají i metr do délky, k vidění je vlastně katalog tohoto druhu ryb. Na závěr slavnostní pozdní oběd v sále Gasthaus Sternen rodiny Bakker. Na památku každému účastníku zájezdu Pius Notter věnuje svůj poslední časopis a knihu o suiseki v hodnotě 30 EU. Přikládám pár orientačních obrázků, které zdaleka nevystihují vše.

Václav Wiesner - president Sekce bonsají a zahrad ČJS

Přihlášku k zájezdu a podrobý program najdete ZDE

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů