V. Wiesner: Zájezd do japonské zahrady v botanické zahradě v Plzni

Další z putování za japonskými zahradami v Čechách, které pořádá Česko-japonská společnost...
07.04.2011  přečteno: 600x,  kat.:zahradní tvorba

V sobotu 14. května 2011, v 9 hodin ze Smíchovského nádraží, autobusem Martin Uher, je odjezd na poznávací zájezd po japonských zahradách a přírody vůbec.

I. část

Plzeň, botanická a zoologická zahrada. Japonská zahrada „Showa-en“, kterou vytvořil Japonec, architekt Eishin Harada v roce 2004. Je to snad jediná japonská zahrada u nás, kterou vytvořil Japonec a veškerý materiál v zahradě byl dovezen z Japonska. Japonská zahrada nemůže stát osamoceně někde v polích nebo v lese. Musí mít přeneseně řečeno „tátu-mámu“ kteří se o ni starají. V Japonsku, je to buď nějaký klášter kde o zahradu pečují mniši, či císařská nebo velká soukromá zahrada kde o ní pečuje mnoho zahradníků. V Evropě je ideální spojení u botanické zahrady, jak je tomu v Praze i Plzni kde o zahradu pečují profesionální zahradníci. U zahrady má být tak zvaná vypůjčená krajina což v Plzni je a je to podtrženo prastarými památnými Körnerovými duby. Bude zajištěn odborný výklad.

Japonská zahrada v PlzniZahrada nad řekou manželů Wiesnerových

II. část

Oleško, „Zahrada nad řekou“ a „Zahrada tří bran“ do těchto zahrad byl zájezd v loňském roce, ale každá zahrada se rok od roku mění. Dále bude k prohlídce specielní výstava ošibany od japonských tvůrců a výstava filigránských japonských necuke.

Pozdní oběd na Olešku v asijském stylu, servírovaný v krabičce do ruky ve stylu obento. Je možno si vybrat: vepřové, hovězí, kuřecí s rýží. Kdo nebude chtít oběd, zaplatí o 80,- Kč méně. Nápoje zajištěny, platí se zvlášť.

Cena zájezdu 600,- Kč, členové ČJS 10 % sleva 540,- Kč

Přihlášky u Andrea Badurová, ČJS, Na Můstku 8/380, Praha 1, telefon 224 216 032, 224 214 810, e-mail: office@japan.cz

Platba osobně v ČJS, nebo na konto: 579301063/0300
Pořádá ČJS, sekce bonsají a japonských zahrad, Václav Wiesner

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2021 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů