Iveta Hodoušová: Dny japonské kultury v Písku

Na ojedinělou a jistě zajímavou akci na jihu Čech zve koncem srpna všechny milovníky Japonska Centrum kultury Písek o.p.s. ve spolupráci s městem Hirošima a za finanční podpory města Písku.
20.08.2010  přečteno: 380x,  kat.:ostatní

V době od 27. do 29. srpna 2010 proběhnou v Písku Dny japonské kultury.

Do Písku přijede okolo dvaceti japonských lektorů, aby nám přiblížili kulturu této zajímavé země a zároveň se blíže seznámili s životem u nás. Program proběhne ve spolupráci i s tuzemskými umělci a lektory, kteří se Japonsku věnují nebo mají s touto zemí něco společného.

Oficiálně Dny japonské kultury v Písku zahájí 28. srpna ve 14 hodin v Kulturním domě Tomio Okamura, viceprezident a tiskový mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur. Charizmatický Tomio Okamura bude též hlavním protagonistou zábavného pořadu „Všude dobře, tak co doma!“, který se uskuteční večer 27. srpna v KD.

Plakát s programem, pro zvětšení klikni...

V sobotu 28. a v neděli 29. srpna v Kulturním domě proběhnou workshopy (příprava tradičního japonského jídla, sushi, Ikebana, čajový obřad, origami), ukázky bojových umění, japonské divadlo, přednášky, ukázky tradičního japonského tance a další. Pozvání přijal i světově uznávaný japanolog Martin Vačkář, který bude fungovat na akci jako překladatel a moderátor, a zároveň také vystoupí s přednáškou Kimono a jeho historie, vznik a používání. Následovat bude projekce jeho filmu „ Japonsko, má láska“, zakončená besedou. V jednání je i výstava bonsají.

V koncertní síni Trojice bude možno v sobotu 28. srpna navštívit koncert tří japonských hudebnic a v neděli 29. srpna od 19 hodin hudební vystoupení a zároveň zakončení Dnů japonské kultury V Písku – slavnostní koncert z díla O. Ševčíka v podání japonského orchestru z Hirošimy The Sevcik Players pod vedením paní Minori Nakaune, která se životem a dílem O. Ševčíka zabývá a Japonsku jej propaguje.

V Galerii Portyč bude od 27. srpna k vidění výstava plakátů s názvem „To byla Hirošima“, zapůjčená Muzeem míru v Hirošimě. To zapůjčilo i DVD, která budou promítána přímo v galerii Portyč v průběhu výstavy. Tyto filmy bude možno shlédnout i v kině Portyč v neděli 29. srpna od 18,30 hodin. Vstup je zdarma.

Vstupné do KD bude stát na jeden den v předprodeji 80 Kč, děti polovic. Na místě pak 100 Kč, děti polovic. Vstupné do koncertní síně Trojice je v sobotu 40 Kč, v neděli na slavnostní koncert 50 Kč.

Předpokládáme, že se Dny japonské kultury setkají se širokým zájmen o tuto pro nás stále exotickou zemi a její kulturu. Rádi bychom z této akce udělali akci tradiční.

Iveta Hodoušová, Centrum kultury Písek o.p.s.

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů