Eva Hájková: Ohlédnutí za letní výstavou v Libochovicích

Pohled pořadatelů...
20.08.2010  přečteno: 578x,  kat.:bonsaje

Dne ll. července 2010 skončila letní výstava bonsají a suiseki (kamenů na podložkách) na zámku Libochovice. Výstavu připravili členové Bonsai klubu Libochovice, kteří tu vystavili pouze své vlastní rostliny. Hlavní aranžérkou byla Vladimíra Komůrková, která připravila - jako vždy - vkusná, zdánlivě jednoduchá aranžmá, která dala možnost vyniknout kráse exponátů.

Výstava byla zahájena vernisáží 2. 7. 2010 Ing. Jaroslavem Benešem, starostou města Libochovic, prezidentem BK Libochovice Karlem Chramostou a kastelánem zámku Libochovice dr. Ladislavem Peškem. Senátor Pavel Sušický, který vždy drží záštitu nad našimi akcemi, se kvůli pobytu v zahraničí omluvil. Raut k vernisáži připravily členky BK svépomocí a snad byli hosté spokojeni.

I přes velká vedra výstavu navštívilo hodně lidí, nechyběli ani přátelé z Moravy a jižních Čech. Ostatně jako každý rok. Opět byl velký zájem o tvarování rostlin, kde pracovali a radili členové Bonsai Greenhorn a členové BK Libochovice, jako Václav Novák, předseda ČBA, K. Kalouš, V. Komůrková, L. Pravec, P. Havlín, V. Došek, Ing. Br. Černý, M. Marsch , S.Oblézr a další.

Jeden z pohledů do výstavních prostorBorovice lesní Vladimíra DoškaČlenové BK Libochovice

Na výstavu také zavítala vzácná návštěva – odborníci na bonsaje – dr. Věna Hrdličková a Juraj Marcinko, který žije ve Švýcarsku.

Díky Heleně Vaníčkové vládla dobrá nálada u tomboly. Pokud jste nevyhráli cenu hodnotnou, čekala vás aspoň cena útěchy. Po celou dobu trvání výstavy jste si mohli zakoupit bonsaje, další rostliny, lampy a různé pomůcky k pěstování bonsají.

Pěstování bonsají je náročný koníček na čas i „peněženku“. Možná proto je většina pěstitelů starších ročníků. Rádi bychom proto přivítali mezi námi nadšence z mladé generace. Japonská zahrada představuje oázu klidu, jakmile si vás jednou získá, těžko se s ní budete loučit. Pokud jste nestihli jarní, ani letní výstavu bonsají na libochovickém zámku, určitě přijďte v příštím roce. Pokud jste u nás byli a teď se těšíte z krásy miniaturních stromků doma, přejeme hodně štěstí v pěstování a nezapomeňte, příští rok se zase uvidíme.

Eva Hájková, Bonsai klub Libochovice.

Hodnocení článku: článek dosud nebyl hodnocen

1 2 3 4 5      

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů