redakce: Bonsai dílna M. Ašenbrennera se otevírá...

Dobrá zpráva pro všechny pěstitele z jihu Čech!
08.03.2010  přečteno: 983x,  kat.:bonsaje

Od 15. března 2010 mají i pěstitelé bonsají na jihu Čech „kam zajít“ pro rady, pomoc a inspiraci. Svou Bonsajovou dílnu pro širokou veřejnost otevřel v Nové Vsi u Českých Budějovic známý pěstitel bonsají a výrobce keramických misek Martin Ašenbrenner.

Z hlediska jihočeských bonsajistů se jedná o zajímavý počin, protože od dob, kdy se těsně po revoluci v Českých Budějovicích rozpadl bonsai klub, nebylo možné kromě omezeného sortimentu zboží v hobby marketu OBI získat rostliny, misky nebo potřebné rady pro pěstování. Otevřením Bonsai dílny, která bude zcela jistě sloužit nejen místním, ale i dalším pěstitelům v okolí jihočeské metropole, se všem otevírají nové možnosti.

Zájemci o pěstování bonsají získají tzv. kontaktní místo, kde se budou moci scházet, vyměňovat si názory, společně pracovat nebo si zakoupit věci potřebné pro rozvoj svého koníčka. Najít by zde tedy měli nejen příjemné a klidné prostředí, ve kterém si sami nebo s přispěním zkušeného demonstrátora bonsaje přesadí, natvarují nebo ostříhají, ale k dispozici jim bude i sortiment základních potřeb a pomůcek pro pěstování, jakými jsou nářadí, dráty, hnojiva, literatura či misky, které pocházejí z Martinovy keramické dílny. Mísy různých velikostí, tvarů, barev nebo povrchů budou nejen v běžné nabídce, ale problémem není ani výroba nádob na zakázku k dané konkrétní bonsaji.

Podobného tvarování se v nově otevírané Bonsai dílně můžete zúčastnit i vy...

I když je celý projekt teprve na začátku, počítá se do budoucna také s dalším programem. Poté co se vše rozběhne, (první setkání se koná v sobotu 24. dubna 2010) přijdou na řadu pravidelné semináře, společné dílny či ukázky tvarování. Bonsai dílna zatím nepočítá s tím, že by měla klasickou, přesně danou otevírací dobu, i když je úzce propojena s místem, kde Martin s Kateřinou a dětmi bydlí. Bude samozřejmě lepší, když se ti, kteří buď sami, nebo ve skupině návštěvu plánují, předem telefonicky na dni a hodině, kdy chtějí přijet, domluví. Budou mít tak jistotu, že pro ně bude nachystáno vše, kvůli čemu do Nové Vsi přijíždějí, a že se jim může Martin Ašenbrenner intenzivně věnovat. Pomoc a radu tady totiž najdou všichni, kteří mají bonsaje rádi a třeba si s nimi tak trochu nevědí rady…

Kontaktní adresa: Martin Ašenbrenner, Hůrka 40, 373 15 Nová Ves u Č. Budějovic, telefon 774 345 784, e-mail: asa.san@centrum.cz

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů