V. Wiesner: Bonsai-Zahrada a Bonsai Klub.cz v roce Tygra

Informace o činnosti na letošní rok...
31.01.2010  přečteno: 629x,  kat.:bonsaje

Jsem si vědom přísloví, že chceš li rozesmát boha tak ho seznam se svými plány, přesto si dovoluji Vás seznámit s návrhem programu Bonsai-Zahrady a Bonsai Klubu.CZ na rok Tygra který začíná 14.února 2010.

V naší zahradě na Olešku proběhne tradičně vítání jara a rozloučení s létem. V dubnu na jarní akci bude vystavovat jako čestný host Jiří Šeda Bartoň nezapometunelný zpěvák z kultovniho filmu Noc na Karštejně, dlouholetý pěstitel bonsají a keramik. Jeho specialitou je, že nevystavuje jednotlivé kusy, ale velmi kreativní, promyšlené, výtvarné kompozice.

Na rozloučení s létem na Olešku bude vystavovat v září jako čestný host pedagog bonsají a japonských zahrad Mgr. Čestmír Sosnovec z Bonsai-Sumiko, Nedrahovice.

Paní ředitelka sbírky asijského umění Národní Galerie Praha, PhDr.Helena Honcoopová nás oslovila abychom udělali výstavu při otevření sbírek v Praze, programová rada NG to schválila, termín není zatím určen. Po skončení serie výstav v Kongresovém centru Praha jsem stále čekal kdy se vrátíme do Prahy, (Praha je Praha) že to bude přímo historické Staroměstské náměstí jsem nečekal. Doufám, že to nebude první ojedinělá výstava a bohové umožní vytvořit tradici.

Obec Oleško, kde máme zahrady od roku 1937 slaví 17.července 2010, 700 let od založení. Obecní úřad k tomu připravuje velkou slávu, přijede zpívat i Lucie Bílá a další. Připravíme k výročí výstavu a uspořádáme v naší zahradě den otevřených dveří.

Termíny budou včas zveřejněny. Jsou plánovány i další akce, ale o těch zatím pomlčím.

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2021 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů