redakce: Soutěž o nejkrásnější zahradu v japonském stylu - zahrada 9

Zahrada utajených stínů je název realizace, která se uchází o vaše hodnocení a přízeň...
07.01.2010  přečteno: 1400x,  kat.:zahradní tvorba

Zahrada „Utajených stínů“

Ten název proto, že na stejném místě byl prý kdysi dávno hřbitov. Protože jsem sochař-řezbář, tedy výtvarník,vznikla zahrada bez jakéhokoliv náčrtku, nebo snad plánku, čistě jenom z představ.

Vzhledem k tomu, že na místo nelze nasadit techniku, vykopal jsem 40 kubíků zeminy a vynosil ji ve kbelících před dům. Tak vzniklo jezírko osm metrů dlouhé, čtyři a půl metru široké, s 210 centimetrů hloubky. Jediné co udělala firma bylo zafóliování. Na dně jezírka je gula, na hladině skimmer. Filtrace je trojího druhu. Kupovaná Biotec Screenex, další dvě jsem si udělal.V jedné je použit Kaldnes, ve druhé jsou silonové spony, je sprchovaná. Z filtrace se voda vrací zpět do jezírka potokem který je 16 metrů dlouhý. UV lampa má 75W. Voda je po celý rok průzračná, viditelnost až na dno. V jezírku plave 25 Koi kaprů.

Při budování zahrady jsem neusiloval o to aby byla striktně asijská,a le o to, aby nebyla přeplácaná, a aby všechno navzájem ladilo. Kameny v zahradě jsou místní, čajovna kopíruje zase pouze moje vlastní představy. Zahrada působí dojmem jako by existovala již desetiletí proto, že jsem na ní měl již dávno vysázené jehličnany které se pouze upravily a upravují.
Až na nějaké drobnosti je zahrada hotová, a asi stejně jako i jiné podobné zahrady má tu
vlastnost, že když tam člověk přijde,ocitne se náhle v jiném a krásném světě.

Zdraví soutěžící č. 9

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2021 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů