redakce: Soutěž o nejkrásnější zahradu v japonském stylu - zahrada 6

I tato zahrada se bude při čtenářském hlasování a rozhodování porotců ucházet o vaši přízeň...
30.12.2009  přečteno: 1390x,  kat.:zahradní tvorba

Zahradu, kterou přihlašujeme do soutěže, jsme založili na počátku roku 2008. Nachází se u rodinného domu, ve kterém zároveň žijeme.

Zahrada má rozlohu 453 m2 a je nepravidelného tvaru na rovině. Část zahrady se nachází před objektem a sousedí s místní komunikací, od které je oddělena plotem. Další, větší část zahrady je vedl objektu a sousedí se sousední zahradou, od níž je taktéž oddělena plotem.

Na zahradě se nachází několik stromů a to bříza bělokorá nebo pajasan žláznatý. Oba stromy jsou vzrostlé a jejich stáří odhadujeme na 30 resp. 80 let.

Zahradu jsme založili společně, ideu a nákres jsem vytvořil já. S hlavními zahradními pracemi nám pomáhal pan ing. Vlastimil Platil, který vlastní firmu na tyto práce. Než jsme se však k současnému stavu dopracovali, museli jsme udělat několik zásadních kroků: protože byla zahrada pouze travnatá, zarostlá stařinou a křovím, provedli jsme odstranění keřů a skrývku drnu. Na takto připravený povrch jsme nechali navést zeminu a začali jsme tvořit zahradu.

Dominantním prvkem naší zahrady je expozice bonsají, které jsou instalovány na části, jež se nachází na východní straně zahrady. Bonsaje pěstujeme již přes 30 let. Vymezení ploch v zahradě je provedeno z plochých kamenů, které jsme posbírali v nedalekých Krušných horách. K další výzdobě zahrady jsme použili lomový kámen. Dále jsme v travnaté ploše vybudovali dva pahorky, které jsme pokryli oblázky. Jeden pahorek je ozdoben japonskou svítilnou, druhý secesní plastikou. Zahradu jsme tvořili cca 1,5 roku.

Na zahradě máme tyto dřeviny: cesmina, jalovec, cypřišek, jalovec plazivý, cypřiš, magnolie, smrk kónický, tis Davidův, tavolník goldflejm, čilimník žlutohnědý, čilimník dukát žlutý, dřišťál thumbergův červenolistý, rhododendron Gibraltar, thuje kulovitá, Albizia Summer Chocolate, Albizia Julibrissin a mnoho jiných.

Zdraví soutěžící č. 6

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2021 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů