J. Pišl, T. Homola: Chcete se zúčastnit soutěže Suiseki Cup 2009?

S druhým ročníkem soutěže ve tvorbě podložek dai přichází Bonsai centrum Libčany...
10.08.2009  přečteno: 414x,  kat.:suiseki

Podmínky a pravidla soutěž jsou následující, v podstatě se shodují s pravidly loňské soutěže Suiseki cup 2008 (s malými chryzantémovými kameny):

a) chcete-li se soutěže zúčastnit, musíte si nejprve obstarat kámen. Ve 2. ročníku soutěže budou pro soutěžící zdarma k dispozici kameny, zařaditelné vesměs jako biseki. Tyto kameny jsou podobné tradičním čínským kamenům z Hong-šuej (Červené řeky).

Ukázka kamene pro soutěž

Kameny se budou losovat na letošním setkání sběratelů suiseki, které proběhne v sobotu 12. září 2009 od 14.00 v Libčanech a nebo si jeden kámen můžete po zaregistrování na mailu info@bonsaicentrum.cz nebo telefonu 495 585 430 nechat zaslat poštou.

b) vaším úkolem bude zhotovit doma podložku dai a kámen buď osobně přivézt do Libčan v neděli 11. října 2009 do 10.00 hod. (v tento den se koná Bonsai Cup a v rámci jeho programu budou vyhlášeny i výsledky této soutěže) nebo ho do 7. 10. 2008 zaslat zpět v malém balíčku poštou na adresu Bonsai centrum Libčany, Jaroslav Pišl, 503 22 Libčany u Hradce Králové č. 137. Na obal nezapomeňte připsat heslo SUISEKI CUP.

Pokud budete kámen zasílat poštou, je potřeba nějakým vhodným způsobem označit polohu biseki v dai tak, aby ho pořadatelé umístili do podložky správně.

c) v rámci programu Bonsai Cupu ohodnotí vaši práci odborná porota, která následně udělí první, druhé a třetí místo. Tyto medailové pozice budou samozřejmě honorovámy zajímavými cenami.

d) případné dotazy směřujte přímo do Bonsai centra Libčany na výše uvedený telefon a mailovou adresu.

Dobrá zpráva nakonec: pokud bude mít soutěžící zájem, může si po skončení celé akce kámen samozřejmě zdarma odnést a zařadit ho do své sbírky. Pokud ne, bude suiseki nabídnuto k prodeji.

Těm, co kámen a podložku zašlou poštou, pošle po skončení soutěže exponát Bonsai centrum Libčany taktéž poštou domů.

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2021 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů