redakce: Soutěž o nejkrásnější zahradu v japonském stylu

Ve spolupráci s magazínem Bonsaje a japonské zahrady vyhlašujeme soutěž, která udělá jistě radost všem, kteří se tyto zahradní realizace pokoušejí stavět a neustále zdokonalovat...
30.06.2009  přečteno: 1072x,  kat.:zahradní tvorba

O tom, že chystáme soutěž o nejkrásnější zahradu vybudovanou v japonském stylu, jste se již možná dočetli v letním čísle magazínu Bonsaje a japonsklé zahrady (č. 18). Tam bylo také napsáno, že na stránkách tohoto informačního serveru budou jednotlivé realizace prezentovány a následně i ohodnoceny.

Abyste se mohli tohoto "měření sil" zúčastnit, musíte mít především fotografie, které budou vaši zahradu tím nejlepším způsobem prezentovat.

Již teď tedy můžete pořizovat snímky, které zachytí zahradu jako celek nebo ukáží její jednotlivé detaily. Počet fotografií, které nám budete následně zasílat, by neměl přesáhnout číslo 20.

Soutěž má uzávěrku až 15. listopadu 2009, a to z toho důvodu, aby se vám do této doby podařilo zachytit co největší proměny vaší japonské zahrady. Zasílat můžete samozřejmě i fotografie staršího data, které budou obsahovat např. zimní pohledy z minulých let.

suchá zahrada s potokemzákoutí s cukubai

Obrázky zasílejte e-mailem na adresu redakce@bonsai-dnes.cz (elektronická podoba) nebo poštou na adresu Jan Stropnický – Bonsai Academia, A. Slavíčka 6, 370 05 Č. Budějovice (papírové fotky nebo CD s obrázky).

K fotografiím samozřejmě připojte svou adresu a kontakt, stejně tak jako stručný popis zahrady (kdy byla založena, kdo ji navrhnul a postavil, jak dlouho jste ji budovali, rozloha v m2, co jste použili za kameny, výčet dřevin aj.).

Fotit můžete jak digitály, tak i klasickou analogovou technikou. Do soutěže budeme přijímat nejen obrázky v elektronické podobě, ale i papírové fotografie. Vzhledem k technice zpracování ale neposílejte diapozitivy!

O tom, kdo v soutěži o nejkrásnější zahradu vybudovanou v japonském stylu zvítězí, rozhodne porota, která bude složena nejen z domácích, ale i zahraničních členů. V soutěži se nebudou udělovat jen první tři místa, ale ohodnocena a počtem bodů začleněna do určitého pořadí bude každá zahrada.

Hodně úspěchů při soutěži přeje redakce

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2021 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů