redakce: Japonsko v Čechách - fotografie jarní zahrady

Podívejte se spolu s námi, jak přezimovala japonská zahrada, kterou v loňském roce zrealizovala firma Rinko s.r.o
24.04.2009  přečteno: 1561x,  kat.:zahradní tvorba

Zahrada, kterou v loňském roce zrealizovala společnost Rinko, a která se dočkala propagace i v publikaci, jež tato firma vlastním nákladem vydala, vyvolala nejen u návštěvníků tohoto serveru zajímavou diskusi.

Hodně z vás se zajímalo hlavně o to, jestli mohutné zahradní tvarované stromy, impotrované z Japonska a vysazené do zahrady začátkem léta, přečkají spolu s další vegetací v pořádku tuto zimu a jak vlastně bude tato realizace vypadat na jaře.

Před několika dny jsme ji navštívili a našim čtenářům přinášíme obrazovou reportáž. Zahrada doznala některých změn: byly doplněny zajímavé lampy z Japonska, vstupní brámu zdobí starobylý gong a přibyly i další zajímavé prvky.

Nás ale zajímal hlavně zdravotní stav rostlin. I přesto, že letošní zima byla poměrně tvrdá, všechny jsou ve výborném zdravotním stavu, což dokazují i následující fotografie...

Rozkvetlá sakura u terasy domuZačínají kvést také některé azalkynová Pagoda v zahraděu brány je pověšený historický gongnová nádržka s motivy rybpohled na jednu z japonských borovicrašící japonský javorjaponské lázně On-sen na terase domujaponské žulové lampynádherná hra stínů, kterou vytvořilo slunce hned po ránu...v pořádku jsou po zimě i kapři KoiPinus parviflora u vchodové brány je ve skvělé kondicidetail nově se tvořících svícítvarované dřeviny a kámenna slunci se lesknoucí sukénky sloupů z měděného plechupohled na detaily střechy a okapůpo zimě jsou naprosto zdravé i polštáře jalovce u jezírkatvarované buxusy doplňující mohutný kámenstará, historicky cenná, Kasuga v horní části zahradysvěží barvy a jemné výhony rašícího javorudalší japonský javor ve spodní části zahrady

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 4     poslední: 28.05.09 16:49
    

  Krásná zahrada, nádherné strom...  Cigi24.04.09 10:27
 > Re: Krásná zahrada, nádherné strom...  Vlaďka27.04.09 10:41
 > Re: Krásná zahrada, nádherné stromy  P@vel28.05.09 16:49
  Je to kýč-ale po japonsku...  kubes12.05.09 07:30

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2021 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů