Admin: Technická změna při vkládání diskusních příspěvků

V souvislosti s neúměrným množstvím komentářového spamu jsme museli přikročit k implementaci funkcí pro jeho omezení.
19.03.2009  přečteno: 352x,  kat.:ostatní

Vážení návštěvníci, ale hlavně přispěvatelé,

v souvislosti se stále narůstajícím objemem komentářového spamu, generovaného spamovacími roboty zejména z Ruska a Číny, jsme museli přikročit k drobnějším technickým opatřením znesnadňujícím automatické vkládání různých lukrativních nabídek na speciální pánská či dámská videa, podpůrné prostředky a pod.

Technická úprava spočívá v přidání jednoho políčka do formuláře pro vložení diskusního příspěvku ke článku nebo do Poradníku. Do tohoto pole je nutno správně vyplnit údaj, který je vyžadován doprovodným textem u tohoto nového pole. Momentálně se jedná o dotaz na výsledek jednoduché matematické operace, jejíž výsledek je nutno číselně zadat do nového formulářového pole. V budoucnu nevylučujeme i komplikovanější otázky, proto doporučuji před odesláním příspěvku přečíst pečlivě doprovodný text a hlavně správně pole pro odpověď vyplnit. Nebude-li pole pro odpověď správně vyplněno a nebo bude odpověď chybná, příspěvek se prostě do diskuse ke článku a nebo do Poradníku prostě neuloží a systém o tom ani nikterak nebude informovat!
Tato úprava se netýká Diskusních fór Bonsai-Dnes.cz, ta jsou chráněna jiným způsobem.

Omlouváme se za případné komplikace, ale museli jsme k nějakému řešení přikročit, protože příval spamu byl už skutečně neúnosný.

Jak vypadá nový formulář pro vkládání příspěvků:
ochrana formulářů

Hodnocení článku: článek dosud nebyl hodnocen

1 2 3 4 5      

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů