redakce: Setkání sběratelů suiseki v Libčanech

Reportáž z první letošní libčanské akce, která se podle slov přítomných velmi vydařila...
11.01.2009  přečteno: 903x,  kat.:suiseki

Nejen již dříve avizovaná přednáška Tomáše Homoly na téma "Svitkové obrazy a kaligrafie" lákala zájemce o suiseki do Libčan. Program byl samozřejmě daleko bohatší a hlavně samotných kamenů se tentokráte sešlo opravdu hodně.

Setkání zahájil jako již tradičně T. Homola a J. Pišl a po něm následovalo představení jednotlivých exponátů samotnými sběrateli. Byla to zajímavá podívaná, která se samozřejmě ihned "přelila" v neformální diskusi. Program byl proložen krátkými přestávkami a po přednášce, která byla doplněna promítáním, jsme si všichni vychutnali krátký, cca dvaceti minutový film, který pochátel z Japonska a představoval umění suiseki jako takové. Překlad s komentářem zajistil rovněž T. Homola.

Krátké organizační informace a diskuse kolem dalšího ročníku se řešily v půběhu přestávek a diskusí, prostě tentokráte převládly kameny...

Fotografie z průběhu setkání:

Setkání se zúčastnilo nebývale velké množství příznivců suisekiPohledy do skleníku Bonsai centra Libčany, kde se pravidelně akce kamenářů konajíJ. Pišl, M. Klika a S. KmentJ. Poupa, I. Bárta a Vl. KuřátkováČást Igorových kamenůJ. Poupa a M. Kulhavá při posuzování dai...Jeden z celkových pohledůO. Muzikant představuje své kamenyMilan K. při své prezentaciPohled na svitkové obrazyM. Pišl při dokumentaci setkáníKameny v krabici přinesl a zdarma všem nabídl J. BicanVšichni byli u kamenů, a přesto se musel najít někdo, kdo hlídal krám!T. Homola zve zájemce o přednášku na její zahájeníHodnocení Tomášových suisekiPohled do plného sálu.

Obrázky donesených suiseki:

Na setkání bylo hodně krásných kamenů a tak jsme pro vás některé nafotili. Záměrně, protože jde o kameny a ne sběratele, neuvádíme jména vlastníků. Pro posouzení suiseki je to v tento okamžik tak nějak zbytečné......a na konec jeden Matterhorn

Pohled do "přednáškového sálu":

Přednáška začala...Sledování promítacího plátnaDalší lahůdkou, kterou T. Homola na setkání připravil, byl japonský film o suisekiPo přednášce a promítání byla na pořadu volná diskuse. Na snímku V. Kuřátková, V. Karafiát a K. Krejčí při prohlížení japonských katalogůDomů, na snímku V. Wiesner, se účastníci setkání dostali až za tmy......i když někteří nad kameny ještě dlouho diskutovali a nikam nechvátali. Bylo prý to jedno z nejlepších setkání kamenářů!

A pokud se chcete zapojit aktivně do diskuse, která byla v sobotu velice plodná, můžeteZDE

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 4     poslední: 15.01.09 10:53
    

  Krásné kameny a i precizní prá...  Jiří Svačina11.01.09 20:46
  Bravo  wiesner12.01.09 11:11
 > Re: Bravo  homola12.01.09 14:32
  Přednáška pana Homoly byla na ...  Pavlína15.01.09 10:53

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2021 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů