K. a T. Šerákovi: Ohlédnutí za výstavou v Nedrahovicích

Malá reportáž hodnotící jarní výstavu Bonsai Sumiko...
29.05.2008  přečteno: 1023x,  kat.:bonsaje

Měli jsme tu čest dostat pozvání od Čestmíra a Venduly Sosnovcových na tradiční jarní výstavu do BC Sumiko v Nedrahovicích. Již z minulé návštěvy nám bylo jasné, že připravují pro návštěvníky něco nového a v Čechách svým způsobem vyjímečného. Přání se stalo skutečností, neboť Sosnovcovi doplnili své panství o novou galerii. Byla zřízena v hospodářském stavení jejich statku. Úžasný počin pro prezentaci všech dostupných umění, umělců z Čech i zahraničí.

Samotná výstava byla úchvatná, kde dominovaly bonsaje především Pavla Slováka, Václava Nováka a manželů Sosnovcových. Vendula jako vždy doplnila výstavu doplňkovými rostlinami, tzv. Shitakusa. V tradičním aranžmá v tokonomě se vyjímala překrásná japonská borovice.V galerii „ve stodole“ bylo možné shlédnout kolekce keramiky, obrazů, kaligrafií a různých látkových doplňků.

Zahrada doznala změn a to především jiným střihem živých rostlin, doplněním suché zahrady kontrastním tmavým pískem kolem kamenů a především patinou, která se již začíná objevovat v celé své kráse. S přibývajícím věkem se dočkáme toho pravého, co k japonským umění patří, wabi a sabi.
Příjemné odpoledne uteklo jak voda, vždyť s přáteli tak ušlechtilých zájmů je o čem povídat.

Cestou domů jsme se zastavili na krátké prohlídce Vysokého Chlumce a okolní krajiny, kde jsme se radovali pohledy na obrovité žulové kameny, připomínající právě zahradu manželů Sosnovcových.

Již dnes se těšíme na příští návštěvu, našim hostitelům přejeme vše dobré.

Borovice v tokonoměVystavené bonsaje...Pohled do galerieBonsaje Pavla SlovákaZenová zahradaT. Šeráková a D. StříbrnýČ. Sosnovec a J. NápravaOchutnávka čajeVendula a Čestmír SosnovcoviObrázky z výletu...

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů