T. a K. Šerákovi: San Shun ten 2008

Informace z prestižní výstavy pěstitelů bonsají a sběratelů suiseki
10.04.2008  přečteno: 1201x,  kat.:bonsaje

Výstava, již třetí (koná se vždy za 2 roky) má své logo a stálé místo na evropské bonsajové scéně. Letošní ročník nebyl proti předešlým tak pompézní, přesto výstava stála za to. San Shun ten se konala v Landsberg am Lech v Novém městském muzeu. Velmi krásné komorní prostředí, bonsaje, suiseki a ikebana byly vhodně doplněny starými sochami a dalšími exponáty muzea. Nejkrásnější exponáty byly aranžovány v tokonomách a ve vitrínách.

Výstava se konala od 28. března do 30. března a bonsaje vystavovali umělci z Německa, Švýcarska, Holandska, Rakouska, Belgie, suiseki – kolekce z privátní sbírky Willi a Gudrun Benz, Harald Lehner, Michal Šebo, Igor Bárta a my společně s Táňou.

Překrásnou kolekci aranžmá ikebany připravila Ingrid Eichinger, profesorka ikebany. Demonstrace (utváření bonsají) – Takasi Iura – Japonsko, Iwao Katagiri – Japonsko, Marc Noelanders – Belgie, Chris Mathy – Švýcarsko, René de Boni – Švýcarsko, Udo Fischer – Německo. Prodejci: Bonsai studio Rüger, Petr Krebs, Breien Olbreit – Anglie. Výstava byla hojně navštívena.

V sobotu jsme udělali výlet do Mnichova a na Ammersee (krásné jezero u Mnichova), v neděli pak do Bavorských Alp až na Neuschweinstein (krásný zámeček v Alpách). Výstava byla úspěšná, velký dík organizátorům Haraldovi a Elisabet Lehnerovým, odvedli obrovský kus práce!

Bavorsko je překrásná spolková země a je hodna navštívení.

budova muzeaslavnostní zahájení: manželé Lehnerovipřed slavnostním zahájenímstříhání páskyK. Šerák a W. Benzpozvané celebrity... starosta městapotkali se na výstavě (K. a T. Šerákovi, I. Bárta, Š. Čermáková)Suiseki ve vitrínáchpohled na výstavusuisekiH. Lehner při prohlídce výstavyfoto z výstavy...ukázky tvarovánísuiseki z privátní sbírky (G. a W. Benzovi)aranžmá Igor Bártakolekce, kterou jsme vystavili společně s Táňouputovní ceny (jsou tam vyrytá jména vítězů z předešlých výstav)P. Krebs, známý německý keramikzámeček NeunschweinsteinBavorské AlpyLandsbergAmmerseeKarel při obhlídce řeky......a sběru kamenů

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 2     poslední: 15.04.08 11:26
    

  Jenom bych připomněl slova Martina Pauliho,  homola11.04.08 12:25
 > Re: Jenom bych připomněl slova Martina Pauliho,  homola15.04.08 11:26

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů