M. Zmrzlá: Kaligrafie a bonsaje v Semilech

Reportáž z jedné splečné dílny, kterou jste mohli v gymnáziu Ivana Olbrachta navštívit i vy...
23.02.2008  přečteno: 1267x,  kat.:bonsaje

Třetí únorový víkend se v semilském Gymnáziu Ivana Olbrachta konalo Setkání přátel japonského umění. Vzácným hostem byl pan Čestmír Sosnovec, který účastníky celým víkendem provázel.

První částí byl seminář na téma kaligrafie. Bylo jasné, že za tak krátkou dobu nelze toto umění krásného psaní naučit, ale šlo o pochopení významu kaligrafie, o seznámení s kaligrafickými potřebami a o naučení způsobu držení štětce a těla při práci.

Po nácviku několika základních tahů na novinovém papíru bylo možné vyzkoušet psaní prvního znaku na kaligrafický papír. Všichni seminaristé svou pílí a soustředěním tento nelehký úkol zvládli.

Druhou částí byla poutavá přednáška s promítáním diapozitivů o japonských zahradách.

Večerní posezení s přáteli volně přešlo do nedělní společné dílny tvarování bonsají pod vedením Č. Sosnovce a pořádajícího Honzy Lengála. Donesené rostliny byly na výborné úrovni, tak i výsledky tvarování tomu odpovídaly.

Celý víkend byl pro všechny zážitkem a inspirací a už se těšíme na tradiční prázdninovou výstavu

Hodnocení článku: průměrná známka 1.2   hodnotili 4 čtenáři

1 2 3 4 5      

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů