V. Lážnovský: Zvířátka pomáhají tvarovat...

Podívejte se na to, jaké mají někteří z nás pomocníky!
20.02.2008  přečteno: 1723x,  kat.:zahradní tvorba

Ve vodním parku Čabárna Lážnovský se slepičky starají o ornamentální stromy. A kozy pomáhají.

Zde si můžete všimnout miniaturních slepiček, které si vytypují ideální místo pro nocování dle ročního období. Uhnízdí se v zátiší, aby byly v blízkosti nás chovatelů. Když se podmínky změní, nebo během noci zažijí šok nějakým vyplašením změní strom a dělají bonsai na jiném orientálním stromě. Ale pokaždé v blízkosti chovatelů, aby na nás v noci viděli. A my abychom věděli, že jsou v naší blízkosti.

O ošetření obnažených kořenů se nám také starají stačí si vytipovat, který strom chcete obnažit a pár dní zde házet zrní. A o práci máte postaráno. Slepičky také předvedou vzácnou věc, že patří do rodu Hrabavých. Hrabou a hrabou. Zatím co vy si můžete v klidu pít kávičku. Mravenci, puklice a další malinkatá verbeš, která nás s předstihem u ornamentních stromů souží, tím pádem také nemají šanci. Na závěr je nutno upozornit, že na stabilní stanoviště slepic je nutno dodávat truhlíky na jejich maličkaté trusíky. Protože to slepice do rána nevydrží.

Opět tu máme další paradox. Naše kozy se starají i o naše vlky na ornamentních stromech, které pak nemusíme už stříhat. Opravdové škody jsou minimální za 3 roky narazili i na kůru paty stromu a vznikla super bonsai. Na kterou jsem opravdu moc pyšný a moc hrdý.

Před 11 lety se zakládal park z jediného důvodu - k chovu japonského kapra KOI. Další hlavní věcí bylo pěstování ornamentálních stromů a bonsají. Těmito věcmi, ale i dalšími úpravami parku, jsme se snažili vyzdvihnout japonský styl. Vše se během času doplnilo o chov hus, kachen, slepic, černých labutí, mývalů, lišek, fretek, koz.

V roce 2005 jsme nasadili do velkého rybníka i normální (?) ryby pro sportovní rybáře.

Pohled na stromy, které tvarují slepičky...Bližší pohledMalé slípky v akci...Strom s natvarovanými větvemi a obnaženými kořeny.Obnažování kořenů...Natvarovaná dřevina...Místo práce a odpočinku slepičekKozy jako zahradní mistři...Podzimní pohled na japonský pavilon Vodního parku Čabárna.

Více o našem parku na www.cabarna.cz

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2021 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů