K. Šerák: Dny japonské kultury na jihu Čech začaly vernisáží výstavy suiseki

Informace o výstavě suiseki a možnosti získání katalogu...
04.10.2007  přečteno: 1049x,  kat.:suiseki

Krátce po šesté hodině večer byla v galerii českobudějovické radnice na náměstí Přemysla Otakara II zahájena za přítomnosti zástupců senátu a zastupitelstva města Č. Budějovice výstava suiseki.

Pozvání na výstavu v podání zleva: T. Boušové,D. Stříbrného, Š. Čermákové, J. Poupy, S. Kmenta, I. Bárty, K. Krejčího a J. Lengála.Pohled do výstavní síně českobudějovické radnice, kde se výstava až do 14. 10. 2007 konáGenerální sekretář ČASu Tomáš Homola a J. KrubnerVernisáž navštívil i Josef Podpěra, legenda naší bonsajistiky.Prezident českobudějovické bonsajové skupiny Yanagi-dori Jan Braum při prohlídce výstavyMartin a Katka Ašenbrennerovi vzali do společnosti i syna KryštofaVýstavu slavnostně zahájil president ČASu Karel Šerák, přítomni byli i senátor J. Pospíšil a náměstek primátora Českých Budějovic  R. VodičkaSlavnostní otevřehí výstavy doplnil svým vystoupením i Pavel Stefal s kolegouMomentka z vernisáže

Na následujících fotografiích můžete vidět několik exponátů, které jsou spolu s dalšími několika desítkami kamenů prezentovány široké veřejnosti.

Několik vystavených suiseki: objektový kámenhora Fudžijamavzdálená horapobřežní oblastskalnaté pobřežíkámen představující loď

Všechny suiseki jsou přehledně uspořádány do katalogu, který byl u příležitosti této výstavy vydán. Pokud o něj máte zájem, můžete si ho za 130 Kč zakoupit v Bonsai centru Libčany, Bonsai Sumiko, Bonsai centru a muzeu Isabelia nebo v Modrém domě, Branišovská 2 v Č. Budějovicích u Karla Šeráka.

Katalog výstavy obsahuje všechny prezentované suisekiukázka prezentace kamenů

Získat ho můžete samozřejmě i prostřednictvím objednávky po internetu za 130 Kč + dobírkové poštovné

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 2     poslední: 05.10.07 22:27
    

  dotaz  Milan Kakeš05.10.07 21:59
 > Re: dotaz  redakce05.10.07 22:27

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2021 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů