redakce: Fotíte svoje jezírka?

Další informace o nové soutěži, ve které hledáme nejkrásnější jezírko u nás...
17.08.2007  přečteno: 1152x,  kat.:zahradní tvorba

Fotíte svoje jezírka?, Pokud ano, je to dobře, protože budete mít dostatek materiálu pro novou soutěž

O nejkrásnější zahradní jezírko českých, moravských a slovenských chovatelů okrasných ryb

A pokud ne, měli byste urychleně začít! Je totiž pravdou, že teď je ten nejvyšší čas fotografovat, protože za chvíli tu bude podzim a s ním se zcela přirozeně snižují šance na kvalitní fotografie. I když, kdo ví! Pokud bude zima jako vloni, jezírka budou "v provozu" asi hodně dlouho.

Zatímco my připravujeme s naším redakčním týmem na webu prostor, kde budou snímky prezentovány, vy byste měli pořizovat obrázky a těšit se na hodnotné ceny. Sponzory a porotu již také dáváme dohromady - vše zveřejníme koncem září na stránkách bonsai-dnes.cz.

Abychom vás ale trochu navnadili již nyní, prozradíme, že jednou z cen budou kapři koi v hodnotě 1.500,- Kč od firmy Alcedor ze Zlivi.

A co pro její získání musíte udělat vy? Hlavně fotit! Pořizujte fotografie jezírka jako celku, jednotlivých detailů, pobřežních scenerií, kamenů, ostrůvků, okolí jezírek (třeba i větší části zahrady s výhledem na vodní plochu), chované ryby aj.

Jezírka z realizací firmy KOI farma SHUSUIJezírka z realizací firmy KOI farma SHUSUI

Obrázky mohou být buď tzv. technicky popisné, zobrazující daný stav jako celek (to bude jedna kategorie), nebo s atmosférou (např. pohledy při východu slunce, při západu, za bouřky s mraky, v mlze), které zařadíme do kategorie druhé. Samostatnou skupinou pak budou fotografie tzv. momentky, které zachytí něco, co už se možná nikdy nebude opakovat.

Obrázky pečlivě archivujte a vyčkejte na výzvu, která se na stránkách www.bonsai-dnes.cz objeví. Teprve pak budete fotografie podle zveřejněných pokynů zasílat k nám.

Soutěž se týká jak jezírek okrasných tak i koupacích biotopů!

Fotit můžete jak digitály, tak i klasickou technikou. Do soutěže budeme přijímat nejen obrázky v elektronické podobě, ale i papírové fotografie. Vzhledem k technice zpracování ale neposílejte diapozitivy!

Hodně úspěchů při soutěži přeje redakce.

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2021 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů