redakce: Soutěž o nejkrásnější jezírko

Další zajímavý projekt, do kterého se mohou přihlásit všichni, kdo trochu fotografují, a mají doma zahradní jezírko, právě začíná...
12.06.2007  přečteno: 1924x,  kat.:zahradní tvorba

Možná si řeknete, co je to zase za nápad, ale k této soutěži nás inspiroval nejen váš zájem o 1. internetovou výstavu bonsají a suiseki, ale i spousta dopisů a e-mailů, které k nám do redakce chodí. Protože je pravdou, že jsme národ kutilů, zahrádkářů, pěstitelů a stavitelů všeho možného, okrasná jezírka nevyjímaje, obracíte se na nás se žádostmi nejen o pomoc při shánění nejrůznějšího materiálu pro realizace, ale také s prosbou o to, zda bychom neposoudili, je-li Vaše jezírko správně technologicky vybudované, esteticky vkusně zasazené do zahrady či máte-li v něm ty správné ryby. A když se tak na redakčním stole nebo v počítači při pročítání e-mailů probíráme záplavou fotografií, které zatím zůstávají v našem archivu, říkáme si, že je škoda nedat všem zájemcům o tohoto krásného koníčka šanci se inspirovat…

Okrasná jezírka mohou mít nejrůznější podobu. Od malých plastových, která koupíte v hobby marketech a jenom je zapustíte do země, přes starší typy, jejichž stěny se pracně vymazávaly betonovou směsí, až po ty nejmodernější, která jsou z trvanlivých fólií a staví je specializované firmy. Technologie je samozřejmě hodně důležitá, ale podstatnější je, za jakým účelem je jezírko budováno. My v naší soutěži nebudeme zahradní nádrže profesionálních chovatelů ryb nebo vodních rostlin, rádi bychom představili a posuzovali okrasná jezírka těch, kteří je vytvořili pro vlastní potěchu a radost z příjemných chvil strávených "u vody"…

Odbornou porotu vytvoří nejen zástupci firem, kteří se realizací zahrad a vodou v nich zabývají, ale i návštěvníci stránek bonsai-dnes.cz , kteří si budou moci v diváckém hlasování zvolit to „nej“ jezírko.

Máte doma hezčí jezírko?

A co musíte udělat vy?

Protože se nacházíme v období, kdy jsou zahradní nádrže nejkrásnější, hlavně fotit! Pořizujte fotografie jezírka jako celku, jednotlivých detailů, pobřežních scenérií, kamenů, ostrůvků, okolí jezírka (třeba i větší části zahrady s výhledem na vodní plochu), chované ryby aj.

Obrázky mohou být buď tzv. technicky popisné, zobrazující daný stav (to bude jedna kategorie), nebo s atmosférou (např. pohledy při východu slunce, při západu, za bouřky s mraky, v mlze), které zařadíme do kategorie druhé.

Samostatnou skupinou pak budou fotografie tzv. momentky, které zachytí něco, co už se možná nikdy nebude opakovat.

Obrázky pečlivě archivujte a vyčkejte na výzvu, která se na těchto stránkách objeví. Teprve pak budete fotografie podle zveřejněných pokynů zasílat nám.

Hodně úspěchů při fotografování přeje redakce.

P. S. fotit můžete jak digitály, tak i klasickou technikou. Do soutěže budeme přijímat jak obrázky v elektronické podobě, tak i v papírové fotografie.

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 5     poslední: 19.09.07 12:01
    

  dobrý nápad  jacktenrek12.06.07 19:30
  To bude bomba  Peter H.12.06.07 19:48
 > Re: To bude bomba  Homola13.06.07 09:04
  Poznámka  Přibyl13.06.07 09:25
 > Re: Poznámka  redakce13.06.07 12:25

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2021 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů