V. Wiesner: Den otevřených dveří v zámecké zahradě v Jirnech

Reportáž z další prázdninové akce nedaleko Prahy...
03.08.2006  přečteno: 833x,  kat.:bonsaje

V sobotu 22. července 2006 pořádal tradičně Petr Herynek na své zahradě u zámku v Jirnech den otevřených dveří.Byl to jeden z těch tropických dnů, kdy teplota vystoupala přes třicet stupňů.Návštěvníci měli možnost zakoupit nejen bonsaje, ale i další rozmanité rostliny.

Petr Herynek připravil s přáteli bohaté občerstvení.Přes velké vedro nechyběla docentka Věna Hrdličková, této první dámě bonsají a japonských zahrad udělil císař Japonska Řád vycházejícího slunce za dlouhodobé šíření japonské kultury u nás.

V programu otevřených dveří nemohlo chybět oblíbené tvarování bonsaje, čehož se bravurně ujal Pavel Slovák viz dizkuzník na těchto stránkách. V programu tvarování byl napsán i Václav Novák, prezident ČBA, ale omluvil se pro nepřítomnost v ČR.

Petr Herynek - ikona českých bonsajistůPlantáže bonsají v JirnechVěrný pes P. Herynka BrittaVěna Hrdličková a Petr HerynekDiskuse nad výběrem bonsajíDocentka V. HrdličkováVzadu Pavel Klejna, šofér paní HrdličkovéJindra Jelínek aktivní člen PBSČást zahradyOkrasné dyněBritta s Ferdou

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů