V. Wiesner: Miwako KOBAYASHI v Praze s oshibanou

Reportáž ze zajímavé akce, o které jsme vás před časem informovali, nám zaslal president Bonsai klubu CZ...
08.06.2006  přečteno: 828x,  kat.:ostatní

Součásti japonské kultury bonsaje, ikebanu, suiseki, zahrady, znají nejen japanofilové, ale i široká veřejnost. Ale, víte co je to OSHIBANA? Jsou to obrazy z lisovaných rostlin, něco jako herbář sestavený do obrazu. Toto umění je u nás vystaveno poprvé v premiéře v Praze a posléze v Lysé nad Labem. Miwako Kobayashi, první dáma této tvorby v Japonsku, přijela na pozvání Česko-japonské společnosti a Velvyslanectví Japonska v ČR.

Slavnostní vernisáž výstavy se konala v pondělí 5.6.06 v Muzeu hlavního města Prahy v Praze 8. Paní Miwako Kobayashi vytváří i ikebanu ve stylu sogetsu a tak nebylo náhodou, že výstava byla doplněna i o ikebanou z klubu Prague Sogetsu Study Group.

Vernisáže se zúčastnil velvyslanec Japonska, jeho exelence Hideaki Kumazawa s chotí. Pan velvyslanec při té příležitosti zveřejnil zprávu která bude zapsána do historie česko-japonských vztahů. Japonský císař se rozhodl 29. dubna 2006 udělit docentce Věně Hrdličkové Řád vycházejícího slunce, Zlaté paprsky s rozetou.

Tohoto naprosto mimořádného vyznamenání se dostalo paní Dr.Věně Hrdličkové za dlouholetou propagaci japonské kultury u nás a působení na Karlově univerzitě v Praze.Vyznamenání přijala paní Věna Hrdličková z rukou pana velvyslance H. Kumazawi dne 7.června 2006 v rezidenci velvyslance za přítomnosti zvášť vybraných hostů a novinářů.

Muzeum hl. města PrahyMiwako KobayashiVelvyslanec Japonska Hideaki KumazawaDocentka Věna HrdličkováRobin HeřmanMiwako KobayashiMiwako Kobayashi a Daniela HátleováRobin Heřman a Věna HrdličkováVěna Hrdličková a Hideaki KumazawaDáša Havlová, M.Kobayashi, choť velvyslance, velvyslanec Japonska, ředitelka muzeaČást hostů vernisážeMiwako Kobayashi, Soužití-les a bobrMiwako Kobayashi, Jaro začíná v JaponskuMiwako Kobayashi, PotěšeníMiwako Kobayashi, Snění o pravěkuMiwako Kobayashi, Kytice růžíMiwako Kobayashi, LáskaMiwako Kobayashi, DámaMiwako Kobayashi, I letos v květnuMiwako Kobayashi, Nagaocký ohňostrojMiwako Kobayashi, Japonská zahradaMiwako Kobayashi, Enjoy lifeMiwako Kobayashi, VýsluníMiwako Kobayashi, Na břehu jezeraMiwako Kobayashi, Motýli tančící pod kopcemMiwako Kobayashi, VánekMiwako Kobayashi, Slavnostní květy-kamélieToshiyuki Watanabe, Květinové hrátkyYouko Saiki, PředjaříYoshiku Daimaru, EleganceMisako Masuko, OslavaYoshiko Daimaru, Tichá samotaMariko Takebe, Snící kočička KonakuTina Bondy, IkebanaDáša Havlová, IkebanaOgiwara Midori, IkebanaDáša Havlová, IkebanaKomiyama Noriko-Kawachi Sachiyo, IkebanaDaniela Hátleová, IkebanaKai Miya, IkebanaHana Asová, IkebanaOdajima Sakiko,I kebanaKumazawa Taeko, Ikebana a oshibanaPolocelekVelvyslanec Hideaki Kumazawa se vzácnými hosty

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 4     poslední: 15.06.06 07:01
    

  Poděkování  Daniel Vlach08.06.06 20:15
  Pár maličkostí  Karel Stach09.06.06 09:07
  Věna Hrdličková  wiesner09.06.06 12:10
 > Re: Věna Hrdličková  wiesner15.06.06 07:01

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů