J. Franta: Kontejner ze severní Číny

Další zajímavou reportáž z dění v BC Isabelia nám zaslali tamní bonsajisté...
01.05.2006  přečteno: 940x,  kat.:bonsaje

Ve čtvrtek 27. dubna dorazil do ISABELIE čtařicetistopý kontejner se stromy ze severní Číny. Rostliny jsou v pořádku, jen jim cestou přes půl zeměkoule chyběla "trocha" denního světla Bezbarvé výhony javorů a světlé štětinky modřínů ale velmi brzy zregenerují a český bonsajista se tak může těšit na příjemné cenové relace, které mu umožní obohatis jeho sbírku krásných dřevin. Mimo běžný čínský materiál venkovních stromů se dalo v klimatizované plechovce nají i pár nádherných zelkov a jiných solitér, které se stanou ozdobou musea a několika soukromých zahrad. Že vyložení takového Bumbrlíčka není snadná záležitost se můžete přesvědčit z nabídnutých fotografií. Majitel bonsaicentra Josef Valuch to ví už dávno, zapotil se už u mnohých kontejnerů.

V souvislosti s touto reportáží připravím dokument, jak to vypadá při výběru rostlin do kontejneru přímo na místě činu. Sledujte stránky www.bonsai-dnes.cz a www.bonsaimuseum.cz.

Hodnocení článku: průměrná známka 2.6   hodnotilo 5 čtenářů

1 2 3 4 5      

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 1     poslední: 14.05.06 21:33
    

  muzete nam trochu vice upresni...  p.Svoboda14.05.06 21:33

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů