F. Randák: Sváteční ohlédnutí za podzimní výstavou bonsají v Sušici

Reportáž z regionální výstavy, která se konala v září na západě Čech...
25.12.2005  přečteno: 738x,  kat.:bonsaje

Tak jako každý rok, pořádali jsme i letos o Sušické pouti tradiční výstavu bonsají a suiseki. Akce se konala ve vstupní hale Základní školy v Lechově ulici od 3. 9 . do 4. 9. 2005.

Na realizaci výstavy se podíleli: Josef Chod z Horažďovic, Tomáš Heřman ze Sušice, Věra Potužáková z Hrádku u Sušice, František Randák ze Sušice, Štěpán Todorov z Dlouhé Vsi, Jiří Urban ze Sušice a Vladimír Vinický ze Sušice.

V průběhu výstavy byly tvarovány dvě borovice a sice borovice pana Todorova (ukázku tvarování přineseme v další reportáži), kterou tvaroval Tomáš Heřman a borovice Františka Randáka, kterou tvaroval sám. Obě borovice byly jamadori.

V anketě probíhající v průběhu výstavy ohodnotili návštěvníci výstavy nejlépe buk lesní - Vladimíra Vinického, druhé místo zaujal jilm habrolistý Tomáš Heřmana a třetí skončil habr obecný Jiřího Urbana.

Bukový lesíkModřínSkalníkBukModřínTlustice - sukulentModřínBoroviceJinanLískaJabloněAzalkaSkupinové foto pořadatelů výstavyOceněné bonsaje: buk - 1. místoJilm - 2. místoHabr - 3. místo

Hodnocení článku: průměrná známka 2.1   hodnotilo 14 čtenářů

1 2 3 4 5      

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů