J. Stropnický: Bonsaje, suiseki a ukázky tvarování z výstavy To nejlepší nakonec...

Podívejte se s námi na to, co na závěr sezony připravilo pro milovníky bonsají Bonsai centrum Isabelia ...
30.10.2005  přečteno: 1407x,  kat.:bonsaje

Nádvoří galerie Reduta, kde se výstava konala...Hostesky u vstupu na výstavuKolekce šohinůJaponský javor v podzimním vybarveníOkrasná jabloňPodzimní vybyrveníJabloň s plodyKolekce suiseki Bonsai muzea IsabeliaSuiseki roku z OlomouceKámen Jiřího Franty z PřerovaMini suisekiJalovec - M. FojtaJinan - J. GargulákOliva - H. JanuškováOliva - P. ŠafarčíkJavor dlanitolistý - I. RyšaváOkrasná dýně s bonsajovým motivemKaligraf, rytec a malíř ze ŠanghajeUkázky kaligrafií...Habr Turčaninův - KoreaBorovice drobnokvětá - JaponskoPrunus mumeHabr TurčaninůvČajové konvičkyJavor dlanitolistýCeltisBorovice drobnokvětáJavor dlanitolistýHabr TurčaninůvBorovice drobnokvětáPohled na suchou zahraduBorovice ThunbergovaJavor dlanitolistýBorovice drobnokvětáHabr Turčaninův oceněný na jaře v Belgii.CertifikátJuniperus chinensis - strom roku 2005Cena ČBAAcer burgarianum - oceněná rostlina z Čs. - slovenských dníCenaBorovice ThunbergovaJaponský javor v podzimním vybarveníPinus thunbergiiAcer palmatumBorovice drobnokvětáDetail suché zahradyPohled do sáluI. Bárta při diskusi s kaligrafemUkázky tvarováníVýroba misekJiří FrantaBonsaje v podzimním vybarvení v kontrastu se suchým pískem...Josef Podpěra při ochutnávce vína...

V sobotu odpoledne bylo pro diváky v sále připraveno tvarování, které jeho aktéři pojali poněkud netradičně...

Pohled do sálu před odpoledním programemVystoupení pěveckého sboru...Komentátor Ivan Macháček seznamuje návštevníky s bohatým odpoledním programem...Dva ze skupiny japonských demonstrátorůPříprava na tvarování ...Zasazení rostliny do mísyZapravování zeminy mezi kořenyPráce s rašeliníkemMechováníSpodní partie je hotova...Práce v koruně stromuPříprava na ošetření mrtvých partií.Práce na šariDetailní pohledPříprava na drátováníMlžení a úprava zelených větví v koruněTvarování mistra...Konečné úpravyDetail na pohledové straně...Výsledek tvarováníSkupina demonstrátorůPohled na půvabnou bonsaiSkupina, která se podílela na realizaci výstavy a doprovodném programu.

Hodnocení článku: průměrná známka 1.1   hodnotilo 45 čtenářů

1 2 3 4 5      

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 6     poslední: 04.11.05 11:38
    

  Už tu schází snad jen druhy ví...  Jiří Svačina30.10.05 07:22
  Japonci a tvarování  Vašek, Slatinany30.10.05 09:27
 > Re: Japonci a tvarování  Homola01.11.05 08:46
  Ano, na konec  Carlos30.10.05 23:27
 > Re: Ano, na konec  Marcela Štěrbová, Praha31.10.05 21:10
 >> Re: Ano, na konec  Rumburak04.11.05 11:38

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů