RINKO s.r.o.: Návštěva pana Iwasaki...

V následující reportáži se s vámi chce RINKO s.r.o. podělit o velmi příjemnou a vzácnou návštěvu!
26.09.2005  přečteno: 680x,  kat.:bonsaje

Při cestách do Japonska "na zkušenou" a za studiem jsem měla úžasnou příležitost seznámit se s panem Daizo Iwasakim. Návštěva jeho zahrady mi umožnila lepší pohled do světa japonských zahrad i do soukromí tohoto zajímavého člověka. Při poslední návštěvě a po rozhovorech s panem Iwasaki, vyslovil přání podívat se na práci a rozvoj společnosti RINKO a také na naše krásné hlavní město.

Po výstavě GINKO v Belgii, kde se mu velice líbilo, jsme uvítali pana Iwasakiho a jeho ženu v Praze. Návštěva byla krátká, avšak velmi příjemná. Prahu obdivovali, zajímali se o spoustu věcí kolem sebe. Pan Iwasaki je opravdu úžasně všímavý člověk a to i přes svůj úctyhodný věk! Noc na zámku Štiřín návštěvu českých památek ještě více podtrhla. Jelikož měl pan Iwasaki také přání navštívit nejznámější a největší bonsai centrum v České republice, zavítali jsme na krátkou návštěvu do Bonsai centra Libčany, kde je opravdu hodně k vidění.

Sama za sebe mohu říci, že je pan Iwasaki nejen skvělým hostitelem v Japonsku, ale i příjemným návštěvníkem s výtečným přehledem o nejrůznějších oblastech života. Je až neuvěřitelné, jak člověk, který postavil svůj život "z ničeho", si všeho stále váží, obdivuje a všímá maličkostí a to i v takovém postavení a s tolika životními zkušenostmi jako je pan Iwasaki. Stále srší vtípky a pozornost věnuje opravdu téměř všemu kolem sebe. Doufejme, že mu i nadále vydrží jeho vitalita a schopnost vnímavosti pro přírodu a estetiku...

D. Iwasaki u zámku ŠtiřínV zahradě u kaprů koi.Krmení z rukyPozorování ryb...D. Iwasaki u dominantního kamene v zahraděD. Iwasaki a J. TrčkaPřed budovou nového areálu firmy Rinko s. r. o.U scenérie v areálu...D. Iwasaki a J. Trčka u mohutné kasugyNa nádvoří areálu u kamenů do japonských zahrad.

Hodnocení článku: průměrná známka 2.9   hodnotilo 13 čtenářů

1 2 3 4 5      

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 1     poslední: 26.10.05 16:09
    

  reakce  Gill26.10.05 16:09

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů