J. Stropnický: Magazín BONSAJE A JAPONSKÉ ZAHRADY č. 1 již v prodeji

Pro všechny zájemce o bonsaje a japonské zahrady je připraveno první číslo nového, prakticky zaměřeného, čtvrtletníku ...
20.03.2005  přečteno: 1139x,  kat.:bonsaje

Po šesti letech vydávání časopisu Bonsai - Příroda a Člověk (číslem 24 byl tento projekt ukončen), který vám zprostředkovával pohledy na světovou, evropskou a českou bonsajovou scénu, jsme pro vás připravili nový magazín
BONSAJE A JAPONSKÉ ZAHRADY s podtitulem "praktický průvodce pro pěstitele bonsají a tvůrce japonských zahrad".

Jak již sám název napovídá, snažili jsme se v něm reagovat na vaše názory, připomínky, rady, prosby a přání, které jste nám do redakce po léta zasílali a ve kterých jste nás žádali o více "pracovních" informací, jež by vám pomohly nejen při každodenním pěstování bonsají, ale také při realizaci a tvorbě vlastních japonských zahrad.

Magazín je rozdělen do dvou základních bloků: bonsajová tvorba a japonské zahrady a obsahuje 72 stránek zajímavého čtení. V bonsajově zaměřených příspěvcích najdou v bohaté míře potřebné rady pro pěstování nejen začínající, ale i pokročilí pěstitelé a vyhledávané budou jistě i tématické články, v tomto čísle konkrétně "Okrasné jabloně jako bonsaje".

Blok informací pro začátečníky - desatero prvního tvarováníTvarování jamadori a předpěstovaných dřevinTématické články

Zcela nový blok o japonských zahradách vám nabídne jak inspiraci přímo v "Zemi vycházejícího slunce", tak i návody na realizace různých typů japonských zahrad v našich podmínkách včetně projektů a osazovacích plánů. A aby bylo čtení o zahradách ještě zajímavější, podíváme se i na to, jak se se stavbou vlastní japonské zahrady vypořádali čeští a evropští stavitelé.

Inspirujte se v japonských zahradách ...Stavba japonské zahrady v domácích podmínkáchDomácí a evropské japonské zahrady

Podobně zajímavé příspěvky - suiseki, zahradní jezírka, kapři koi, popř. další druhy okrasných ryb nebo foto bonsai škola - budou jako bonusová témata součástí každého čísla nově vydávaného magazínu.

Suiseki - rady pro začínající sběrateleChov jeseterů v okrasném zahradním jezírkuRady pro správné fotografování bonsají

A jako "třešničku na pomyslném dortu" jsme do nového čtvrtletníku poprvé v dějinách české bonsajové scény zařadili i příspěvky z originálních japonských bonsajových magazínů.

Galerie bonsajíJaponská bonsajová škola - tvarování stromu literátůBonsajová praxe - pěstování a tvarování cypřišků

Pokud máte o nový magazín zájem, můžete si ho objednat na následující stránce, zasíláme i na Slovensko

A to ještě není vše:
abychom vám umožnili o tématech, která si najdete v časopise diskutovat a mohli vám ukázat více obrázků či předat další informace, které se do tištěné podoby magazínu již nevešly, připřavili jsme pro vás, návštěvníky serveru bonsai-dnes.cz, BONUSOVÉ STRÁNKY MAGAZÍNU.

Na nich najdete další pohledy na tvarované bonsaje, uvidíte další fotografie zahrad či suiseki a hlavně - budete moci nejen mezi sebou, ale i s autory článků (ti budou naše stránky pravidelně navštěvovat) diskutovat a ptát se na vše, co vás zajímá ...

Důležitá informace:
všem předplatitelům, kteří mají na našem účtu připsánu platbu za předplatné do pátku 18. 3. 2005 do 15:00 hodin, byl magazín ještě tento den zaslán. Ostatní, kteří platí v těchto dnech, ho obdrží následně po připsání částky za předplatné na náš účet.

Protože předpokládáme, že většina předplatitelů obdrží v závislosti na rychlosti služeb České pošty magazín první jarní den 21. 3. 2005 v dopoledních hodinách, BONUSOVÉ STRÁNKY MAGAZÍNU jsou připraveny ke spuštění právě na tento den od 12:00 hodin.

Poděkování závěrem:
za pomoc a spolupráci při přípravě a realizaci magazínu Bonsaje a japonské zahrady děkuji všem, kteří jakoukoliv radou a připomínkou přispěli k tomu, abychom vám, našim čtenářům, mohli tento nový čtvrtletník předložit.

Zvláštní poděkování patří Jaroslavu Pišlovi, který se na přípravě nového magazínu nejen podílel, ale zároveň umožnil fotografování ukázek tvarování v prostorách Bonsai centra Libčany.

Jan Stropnický

Hodnocení článku: průměrná známka 1.7   hodnotilo 11 čtenářů

1 2 3 4 5      

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 8     poslední: 22.03.05 18:10
    

  Musím se přiznat, že jsem doce...  Jiří Svačina21.03.05 08:54
  je to dobré  Patrik21.03.05 13:05
  dobrá práce  Friedl21.03.05 14:12
  Nový časopis  Pavel Slovák21.03.05 20:05
  Kvalita časopisu  pala22.03.05 00:05
  ČBA  Kagoo22.03.05 08:09
  Časopis včera dorazil i na Mor...  Jiří Svačina22.03.05 11:04
  Chválím  Pátek L.22.03.05 18:10

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů