T. Homola, K. Šerák: Setkání sběratelů suiseki v Libčanech

Na své první letošní akci se sešli kamenáři již tradičně v BC Libčany ...
09.01.2005  přečteno: 676x,  kat.:suiseki

Druhou sobotu v lednu si sběratelé a milovníci suiseki dali své dostaveníčko v Bonsai centru Libčany u Hradce Králové. Stejně jako bonsajovým seminářům, dostalo se zde stejné "péče" i setkání "kamenářů", za čež patří dík celé rodině Pišlových.

V příjemném prostředí si několik desítek sběratelů a návštěvníků vyměňovalo kameny, zkušenosti a diskutovalo se i plánech na letošní výstavy a podobné akce po celé naší republice. Sběratelů suiseki totiž přibývá a to je dobře. A vy, co jste se na tuto vydařenou akci nedostali, prohlédněte si alespoň pár následujících fotografií.

Krátce před zahájením setkání sběratelů suiseki - J. Pišl a K. Šerák při prohlížení zahraničních časopisů.Kameny Šárky Čermákové a Igora BártyPřichází první návštěvníci - vlevo MUDr. C. Veselý s fotoaparátem, vpravo K. Krejčí s knihou ..Na setkání se hodně mluvilo i o knize Bonsai nejen v paneláku, ve které její autor J. Pišl věnoval dostatek prostoru také suiseki. Na snímku Karel Krejčí čeká na věnování od autora publikace.V knize je i jeden Karlův kámen ...Přichází další aktéři: své kameny vybaluje M. Novák a V. Kuřátková.Jan Veselý  a Hynek Paleček prohlíží suisekiSetkání sběratelů suiseki zahajuje Jaroslav Pišl a Karel ŠerákPohled na účastníky semináře.Na snímku M. Klika a J. Poupa.Karel Šerák představuje své kameny.O novinkách hovořil i M. Klika.V. Kuřátková prohlíží přinesené exponáty.Nové kameny ze sbírky M. Kliky a Vl. KuřátkovéNové kameny ze sbírky M. Kliky a Vl. KuřátkovéNové kameny ze sbírky M. Kliky a Vl. Kuřátkové - vše z ostrova ElbaKlasické ligurské kameny - nové přírůstky ze sbírky M. Kliky a Vl. KuřátkovéKlasické ligurské kmeny - nové přírůstky ze sbírky M. Kliky a Vl. KuřátkovéMilan Novák z Hradce Králové při prezentaci svých kamenů.Hynek Paleček a jeho exponáty.Jan Veselý se svými suiseki.MuDr. Ctibor Veselý, Csc.O své rozšiřující se sbírce suiseki mluvil i J. Pišl.Zajímavý mizutamari - ishi, kámen s nádržkou, je ve sbírce M. Pišla ceněn i proto, že mu umožnil chov japonských kaprů koi v domácích podmínkách.Detailní pohled na jezírko ...Při chovu těchto koi je třeba veliké opatrnosti, protože nebezpečí v podobě hladové volavky číhá na každém kroku ...Své kameny a hlavně výrobu dai, prezentoval i Jarda Poupa ze Zbraslavi.Detail kamene.Do Libčan přijela i Vlasta Šnebergrová z Kyšic u Plzně se svým manželem.Paní se věnuje sběru suiseki a mažel vyrábí daiza. Skvěle rozdělená práce ..O své sbírce přijel účastníky semináře informovat i člen ESA Igor Bárta.Představení nových kamenů z letošního sběru v ItáliiJe vidět, že suiseki přináší Igorovi jen samou radost a dobrou náladu ...O své zážitky z účasti na výstavě suiseki v Itálii se podělila Š. Čermáková. Stejně jako K. Šerák a I. Bárta, získala i ona medailová umístění.Š. Čermáková se svou madonou.Na setkání kamenářů byl i vzácný host - Antonín Krejčíř, člen nově vzniklé Slovenské suiseki asociace.Po přednáškovém bloku následovala diskuze nad exponáty. Z tohoto snímku je jasně vidět, že se nejednalo o žádnou formální akci a že si několik desítek účastníků mělo o čem povídat ..Jiný pohled na diskutující: zleva M. Klika, V. Kuřátková, K. Šerák aj.Zleva A. Krejčíř a C. VeselýVýměna názorů a informací: zleva J. Poupa, V. Kuřátková, M. Klika, K. Šerák

A komu nestačily kameny, mohl se věnovat bonsajím. Na snímku pohled na pokojové exponáty fíkusů, vpravo s mrtvým dřevem je akácie.Fikus kimmenNa další semináře o bonsajích čeká v Libčanech i řada venkovního materiálu - např.dub ....... nebo několik takovýchto mohutných tisůA staré známé tváře či úplně nové zájemce o bonsaje, suiseki a asijské zahrady uvítá jistě rád i kocour MAX.

Další info najdete na stránkách Bonsai centra Libčany, které celou akci pořádalo.

Hodnocení článku: průměrná známka 1.0   hodnotili 3 čtenáři

1 2 3 4 5      

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 4     poslední: 03.02.05 17:20
    

  Hezké, rychlé obrázky, zdravím...  Jiří Svačina10.01.05 01:35
  Další setkání,  Jaroslav Pišl10.01.05 11:53
  How to obtain Mr. Pisl´s book  Alejandro Bedini03.02.05 14:48
 > Re: How to obtain Mr. Pisl´s book  Homola03.02.05 17:20

  

Kontakty: redakce: Jan Stropnický, Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů