Igor Bárta: Kámen tvaru lebky

O tom, že kameny pro suiseki nemusí být vždy klasických tvarů se dočtete v následující reportáži ...
21.12.2004  přečteno: 792x,  kat.:suiseki

12. listopadu 2004 proběhla tiskem zajímavá zpráva o objevu amatérského archeologa, který tvrdí, že v Podbranči na Slovensku nalezl památky dokazující, že lidé žijí na Zemi mnohem déle, než tvrdí vědci.

Na následující fotografii můžete vidět údajnou lebku člověka starou neuvěřitelných 70 mil.let.

Novinový článek

Z pohledu sběratele suiseki se jedná o krásný kámen z kategorie KEISHO-ISHI (objektové kameny), SUGATA-ISHI (kameny znázorňující postavy nebo jejich části).

O tom, že lze takovéto zajímavé kameny najít i jinde, svědčí i kámen z Vietnamu, který jsem před nedávnem získal spolu s dalšími kameny z této oblasti do své sbírky.

Pohled na lebku - suisekiPohled na lebku - suisekiPohled na lebku - suiseki

Kámen má rozměry délka 32 x šířka 30 x výška 20 cm a byl nalezen v jeskyni. Zatím je vyčištěn pouze částečně. Po dokonalém vyčištění a následné péči bude mít okrovou barvu a daleko víc bude připomínat "fosilní lebku člověka". Kámen bude presentován na daiza tmavě hnědé barvy.

Takže - archeologové amatéři, vzhůru za dalšími zajímavými nálezy!

Hodnocení článku: průměrná známka 2.6   hodnotilo 7 čtenářů

1 2 3 4 5      

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů