redakce: 5. světový bonsajový kongres (5th WBC)

Další světové setkání bonsajistů proběhne v květnu příštího roku ve Spojených státech amerických.
28.10.2004  přečteno: 354x,  kat.:bonsaje

Se žádostí o uveřejnění informací o připravovaném světovém kongresu pěstitelů bonsají se na náš informační a zpravodajský server bonsai-dnes.cz / bonsai-today.com obrátili přímým dopisem organizátoři této akce. Jejich prosbě rádi vyhovujeme a zde jsou první aktuality a tom, co se v květnu 2005 bude ve Washingtonu dít ...

Milí přátelé bonsají,

srdečně Vás zveme na 5. světový bonsajový kongres ve Washingtonu, který se koná od 28. do 31. května 2005. Konference je perfektní příležitostí, jak prostřednictvím bonsají oslavit přátelství a mír. Kongres bude mít rozsáhlý program s demonstrátory a pěstiteli ze 6 kontinentů, s báječnými výstavami bonsají, nádobami na bonsaje, ozdobnými kameny suiseki, obrovskými bazary s prodávajícími z celého světa, vzrušujícími recepcemi, benefičními akcemi, slavnostním předáním cen a projevením úcty vizionářům Saburo Katovi a Johnovi Nakovi.

Spousta bonsajových organizací a institucí pracuje velice pečlivě na tom, aby z tohoto kongresu udělaly velkolepou událost. Hostitelskou organizací je North American Bonsai Federation (NABF), která je odbočkou organizace WBFF v Severní Americe. Velice důležitou roli má i 5 hlavních sponzorů světového setkání - American Bonsai Society, Bonsai Clubs International, National Bonsai Foundation, Potomac Bonsai Association a U.S. National Arboretum. Navíc Arthur M. Sackler Gallery of the Smithsonian Institution bude vystavovat starobylé nádoby na bonsaje. Světový bonsajový kongres se koná každý čtvrtý rok v jiné části světa a jako takový byl založen v roce 1989 v Omiya v Japonsku pod záštitou World Bonsai Friendship Federation (WBFF).

Tato událost byla nápadem japonského bonsajového mistra Saburo Kata, amerického bonsajového mistra Johna Naky a dalších bonsajových nadšenců, kteří by rádi prostřednictvím umění bonsají podporovali přátelství, mír a dobrou vůli lidí na celém světě. Nadcházející konference se bude konat v USA a bude to světová akce s cílem připomenout běh života. Doufáme, že se tam uvidíme i s vámi, českými pěstiteli.

Se srdečnými pozdravy Glenn Reusch and Jack Sustic, Co-Chairs, 5th WBC


Informační leták

Hodnocení článku: průměrná známka 3.5   hodnotili 4 čtenáři

1 2 3 4 5      

Diskuse k článku:
Počet příspěvků v diskusi: 0
    

  

Kontakt: redakce: Jan Stropnický. Tento server provozuje firma Jan Stropnický - Bonsai Academia. Aktualizace stránky je prováděna vždy, když se na české bonsajové scéně něco zajímavého děje. RSS. Doporučené rozlišení pro prohlížení této stránky je 1024 x 768 a více.  ISSN 1213-6840.
© 2001-2020 J.Stropnický, K.Stach, J.Junek             design: Jan Junek       Zásady ochrany osobních údajů